Гречка — поки що ідеальний предмет агітації: чим можна підкупити виборця в Україні
«Гречку ще можна»: МВС розповіло, що, наразі, в Україні, згідно із законодавством, сума, з якої починається підкуп виборців, становить близько 60 грн. Про це заявив на брифінгу радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко, повідомляє видання «Укрінформ».
"Закон встановлює обмеження. Так, за підкуп громадян, за отримання грошей, є санкція, у тому числі для тих, хто отримує гроші, і ця санкція може бути до двох років обмеження волі. А для тих, хто організовує мережі підкупу, відповідно, до 7 років позбавлення волі.
Що стосується суми, з якої починається підкуп, то ця сума у нас обмежена законодавцем, у три відсотки від прожиткового мінімуму для працездатних особи. У нас в Україні це близько 60 грн. Тобто, якщо ваш подарунок, а точніше — предмет виборчої агітації, який ви даєте громадянину, не перевищує цю суму, то це не вважається підкупом громадянина", — сказав Варченко.
Водночас Варченко, відповідаючи на запитання, чи кілограм гречки розцінюватиметься як підкуп виборця, зазначив, що «сьогодні ще гречку можна», але зауважив, що у законопроекті № 8270 є конкретні обмеження щодо продуктів харчування.
«І якщо ми маємо таке невелике очікування, що буде законопроект № 8270 прийнятий в Україні до дня голосування, і відповідно, ми матимемо додаткове обмеження в тому, що гречка так само буде вважатися підкупом виборців», — сказав радник міністра.
У свою чергу, радник міністра Володимир Філенко наголосив, що навіть авторучки, прапорці мають бути проплачені з виборчого фонду.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
СБУ затримала посадовицю Мінкульту, яка виправдовувала обстріли України та вихваляла путіна
Чиновниці загрожує до 8 років ув’язнення за пропаганду рашизму та поширення фейків про ЗСУ
Українські синхроністки здобули «золото» на етапі Кубка світу
Українки випередили найближчих конкуренток з Італії та Ізраїлю в акробатичній програмі
У Краматорську через авіаудар росіян загинули троє людей, серед них 13-річний хлопець
Кількість постраждалих внаслідок атаки на мирне місто зросла до 12 осіб
Найкоментованіше
- У Луцьку група підлітків напала на військових ТЦК (ВІДЕО)
- Україна пропонує росії продовжити перемир'я після Великодня, – Зеленський
- Військовослужбовці ТЦК у разі небезпеки можуть застосовувати вогнепальну зброю, - нардеп
- До України привезли Благодатний вогонь
- В Україні весь особовий склад одного ТЦК відправили на бойові посади
Коментарі