«Гучні моторошні крики»: лікар шокував новими подробицями трагедії в Оленівці
Близько пів сотні згоріло заживо
Український лікар-нейрохірург Дмитро Кубряк розповів в інтерв'ю УНІАН нові подробиці трагічних подій у колонії Оленівки з військовополоненими, свідком яких він був.
«Особисто мені зрозуміло, що це був за вибух і хто його здійснив. Події були настільки послідовні, що говорити про якусь випадковість не доводиться», - заявив лікар.
За його словами, у ту ніч персонал колонії спокійно пересувався по всій території без бронежилетів, касок, тобто, зовсім не побоюючись за своє життя, хоча обстріли не припинялися.
Кубряк поділився, як після вибуху почув гучні моторошні крики:
«Таких звуків мені чути не доводилося - ні до того, ні після... Несамовиті крики агонізуючих людей розносилися по всій колонії... Це не передати словами! Вибух стався десь о 23:30, і лише через 30-40 хвилин нас, українських медиків, залучили для надання допомоги. Ми прибігли на місце трагедії - побачене шокувало. П'ятдесят людей загинули відразу - згоріли живцем. Решта, як могли, виповзли з барака назовні ... Величезна кількість поранених! Вони корчилися від болю і кричали: »Допоможіть!«. А нам у цьому хаосі, в темряві потрібно було визначитися: кому допомогти у першу чергу, кому не допомагати, хто може почекати...».
Перший «КАМАЗ» з пораненими виїхав з Оленівки лише о п'ятій ранку, тобто через майже шість годин, зазначив нейрохірург: «Люди просто лежали на землі... Люди, які отримали глибокі великі опіки, осколкові поранення, травматичні ампутації кінцівок, пошкодження внутрішніх органів... Ми бігали між ними, відчайдушно намагаючись врятувати, а працівники колонії просто стояли біля паркану, ігноруючи наші благання відправити постраждалих до лікарні. Стояли з посмішками, відпускаючи цинічні репліки...Таке пасивне споглядання чужих мук...».
Дмитро Кубряк припустив, що адміністрація колонії просто вичікувала, хто виживе, а хто - ні.
«За цей час померли п'ятеро людей, вісімдесят забрали у Донецьк, в лікарню. Ще близько тридцяти отримали легкі поранення - їх залишили в Оленівці, приблизно стільки ж майже не постраждали. Дуже сподіваюся ніколи більше не бачити такого кошмару», - додав Дмитро.
Нагадаємо, ООН розпустила місію, яка займалася розслідуванням трагедії в Оленівці.
varta1.com.ua: Новини
Поліціянтам в Україні підвищать зарплати
Метою ухвалення законодавчого акта є закріплення мінімального, гарантованого рівня посадового окладу поліціянта
Президент розповів, хто представлятиме Україну на переговорах зі США у Саудівській Аравії
Україну на переговорах з американською делегацією у Саудівській Аравії представлятимуть четверо високопосадовців
Словаччина вже не розраховує на постачання російського газу через Україну
У словацькій компанії SPP не підтвердили створення дочірньої компанії в Україні для організації транзиту російського газу
Найкоментованіше
- росія може завдати масованого удару на Різдво, - Зеленський
- В Україні 7 січня відзначатимуть нове свято, яке ініціював Зеленський
- Українцям з 2026 року для виходу на пенсію у 60 років потрібно буде мати 33 роки офіційного стажу
- Зеленський заявив, що люди з тимчасово окупованих територій не будуть голосувати на референдумі
- Папа Римський Лев XIV запропонував "24 години миру" після масованих російських атак по Україні
Найчитаніше
- В Україні 7 січня відзначатимуть нове свято, яке ініціював Зеленський
- Пішов з життя легендарний ведучий львівського телебачення Петро Остапишин
- У Верховній Раді хочуть обмежити «можливості для ухиляння» від служби студентам-чоловікам
- Стало відомо про загибель молодого десантника з Львівщини: 26 грудня «на щиті» повертається воїн Володимир Олексин
- Мобілізацію та воєнний стан в Україні можуть скасувати - Зеленський
Коментарі