Гучний скандал з головою ТЦК Вінниччини: новеньку квартиру оформили на батька (ФОТО)

Ще один

Голова Вінницького ТЦК ( в минулому військкомат) Роман Потерлевич перестав з'являтись у ЗМІ та на неофіційних заходах, а його кар'єра опинилася під величезним питанням. Про те, як Потерлевич потрапив у гучний скандал йдеться у матеріалі OBOZ.UA.

Працівники ДБР арештували новеньку квартиру, яку очільник ТЦК оформив на батька, а в самому ТЦК провело низку обшуків.

Вінницький ТЦК СП та корупція: що відомо

Державне бюро розслідувань (ДБР) за кілька місяців двічі навідувалось з обшуками у Вінницький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. Спершу через хабар у 10 тис. доларів, який вимагав молодший офіцер ТЦК у військовозобов'язаного. Після виявилось, що у військкоматі працює налагоджена мережа – за 3,5-4 тис. доларів військовозобов'язані отримували перепустку за кордон.

При цьому за кожного вінничанина, якого приводили до хабарника, тому, хто привів, віддавали 400 доларів комісії. Масштаби схеми не відомо. Але коли йдеться про десятки тисяч військовозобов'язаних, хабарники в ТЦК можуть отримувати мільйони доларів.

Обшуки пройшли влітку 2023-го. Також наприкінці серпня 2023-го ДБР через суд наклало арешт на квартиру батька начальника Вінницького ТЦК – Романа Потерлевича. 

Справу розслідує ДБР в Хмельницькому, бо місцеві правоохоронці можуть мати зв'язки з чиновниками ТЦК.

Зважаючи на судовий реєстр, у січні 2023-го Потерлевич подав позов на розлучення зі своєю дружиною Наталією, а вже за місяць, 20 лютого, подружжя розлучили. OBOZ.UA вдалось отримати виписку з прав на нерухоме майно Мін'юсту. Після розлучення нові об'єкти нерухомості на вже колишню дружину не оформлювались.

Проте в січні, за декілька тижнів до розлучення, 64-річний пенсіонер Микола Потерлевич, батько військового комісара, став власником квартири площею 69 квадратів за адресою Вінницький р., с. Агрономічне, вулиця Молодіжна, будинок 37, квартира 1. Це новобудова в передмісті Вінниці. З огляду на дані оголошень, квадрат у цьому будинку коштує близько 740 доларів. Тобто ринкова вартість такої квартири – близько 51 тис. доларів. 

Забудовник – Володимир Хоменко.

Він натякнув, що квартира була хабарем за вимогою голови Вінницької ОВА Сергія Борзова. Хоменко має трьох неповнолітніх дітей, тому звільнений від мобілізації, проте представники ТЦК все одно намагались вручити йому повістку. Спершу Хоменко обіцяв 8 квартир з комплексу віддати родинам ЗСУ. В результаті житло отримали 7 воїнів і один пенсіонер – батько військового комісару.

Видання зв'язавлося з Вінницьким ТЦК, щоб дізнатись, у якому статусі зараз перебуває Роман Потерлевич. Він перестав давати інтерв'ю та коментарі ЗМІ, відвідувати публічні заходи. Чи продовжить він очолювати ТЦК після скандалу та розслідування ДБР – питання часу.

Що відомо про Романа Потерлевича

Він працює у військкоматах вже багато років. У 2019-му він вже був заступником Вінницького обласного військового комісара. А до цього працював у Барському районному військовому комісаріаті (Вінницька область)

До речі, в Барському районі, де колись працював військовий, його батько, як стало відомо OBOZ.UA з реєстру прав на нерухоме майно, вже будучи пенсіонером, оформив на себе цілу низку земельних ділянок. 

Читайте також: в Україні хочуть реформувати ТЦК

У травні 2021-го отримав ділянки в 2,35 та 0.336 га.

Ще кілька ділянок батько оформив на себе в 2013-му.

 

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена

Читайте також