Харлан таки буде відсторонена на два місяці, але після Чемпіонату світу

Нове роз'яснення від FIE

Виконавчий комітет Міжнародної федерації фехтування (FIE) призупинив, а не скасував «чорну картку» (дискваліфікацію) української фехтувальниці Ольги Харлан,  яка відмовилася потиснути руку росіянці Ганні Смирновій, на чемпіонаті світу в Мілані. Про це йдеться в роз'ясненні від FIE.

Харлан зможе виступити на чемпіонаті світу, який необхідний для кваліфікації на Олімпіаді 2024 року в Парижі, але далі буде відсторонена на два місяці.

Міжнародна федерація фехтування заявила, що вважає «чорну картку» для українки правомірною і такою, що відповідає всім правилам. Однак після консультацій по МОК вирішила дозволити Харлан змагатися на чемпіонаті світу для дотримання «олімпійського духу».

Ольга Харлан подякувала представникам FIE за призупинення дискваліфікації, що дозволить виступити за Україну на чемпіонаті світу.

«Я вдячна за це рішення. Найважливіше для спортсмена зараз - мати можливість виступати, для сім'ї, для команди, країни та людей, які мене підтримують. За ці кілька складних днів я вдячна за всю підтримку з усього світу», - сказала вона.

Раніше, 27 липня Міжнародна федерація фехтування дискваліфікувала Ольгу Харлан за відмову потиснути руку російській спортсменці Ганні Смирновій після матчу на чемпіонаті світу в Італії. 

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт