Хочеться, щоб це не повторювалося: репортаж з місця ракетного удару у Львові (ФОТО)
Жителі міста прокинулися від сирени та потім здригалися від вибухів
Ніч на 6 липня у Львові не спали. Жителі міста прокинулися від сирени та потім здригалися від вибухів — Росія наносила удари «Калібрами» по обласному центру. Ближче до 4 ранку із Telegram-каналів стало відомо, що ворог обстріляв місто, є влучання .
Про наслідки теракту, який побачила на власні очі, розповіла журналістка в матеріалі LVIV.MEDIA,
Як тільки ступаєш на вулицю Героїв Майдану, одну із тих, яка веде до Стрийської, одразу бачиш розгублених і наляканих містян.
Наслідки «прильоту» чути здалеку. Вікна квартир вибило ударною хвилею, а уламки, розкидані тротуаром, комунальники вже встигли де-не-де позмітати у купки. Вони продовжують сумлінно виконувати свою роботу, тому весь шлях Стрийською супроводжується дзвоном розбитого скла. Він ніколи не звучав так страшно, як сьогодні.
Вже потім руйнування починає вловлювати око. Уламки фасаду, зігнуті паркани, понівечені дерева. Колишній Монумент слави, замішений банером у кольорах українського прапору, пошкоджений. З одного боку його просто немає, а з іншого на синьому тлі «Непереможні». Так, ми, українці, дійсно непереможні.
Чим ближче підходиш до епіцентру, тим більше руйнувань. Чим більше руйнувань, тим більше людей, які їх усувають. Сьогодні у Львові багато розгублених і наляканих, але немає байдужих.
Вулиця Стрийська перекрита, проте людей тут дуже багато. Можливо, навіть більше, ніж у звичайні дні. Багато з них просто стоять і спостерігають за роботою рятувальників, медиків і комунальників. Час від часу перекидаються кількома словами. В їхніх очах читається лише одне: вони не вірять, що це дійсно відбувається з ними.
Пліч-о-пліч усувають наслідки ракетного обстрілу рятувальники, медики, комунальники та поліціянти. Тут розбирають завали, дерева, допомагають жінкам, які змітають уламки скла біля будівлі, яка донедавно було кафе. Назву розібрати не можна, адже літери вирвало із вивіски.
Поряд із цим закладом офісна будівля. Що від неї лишилось — можна побачити на фото. Працівники не скоро зайдуть до неї.
«З командою все гаразд, наразі намагаємося оцінити стан будівлі та масштаби відновлення», — написав віцепрезидент девелопера Віталій Мельник. За його словами, співробітники кампусу не постраждали, резидентів у будівлі не було.
Він також наголосив, що для відновлення буде зроблено все можливе. Влада Львова обіцяє все відбудувати. На це вже виділили 100 млн грн.10 млн грн буде виділено на ваучерну підтримку бізнесу.
За словами першого заступника мера Львова Андрія Москаленка, з цих 100 млн грн передбачено 60 млн грн виділити районним адміністраціям і відділам житлово-комунального господарства.
Крім цього, 4,5 млн грн виділити на заклади освіти, 500 тис. грн — на заклади охорони здоров’я і 10 млн грн на заклади-суб’єкти підприємницької діяльності для ліквідації наслідків нічного обстрілу.
«Також виділимо кошти на постраждалі режимні об’єкти», — пояснив Андрій Москаленко.
Внаслідок російського удару зруйновано одну із популярних кав’ярень.
«Вчора ми проробляли сезонні новинки в меню на Стрийській. Фотографували вино тут за вікном. Пили смачну каву. Вночі Росія все зіпсувала. Проте будинки за нашим вікном постраждали ще більше. Співчуваємо всім постраждалим і тим, хто втратив рідних. Бережіть себе! Слава Україні», — заявили в Креденс.
Поряд багатоквартирний будинок, який входить до комплексу із 17-ти житлових будинків, що мають статус пам’ятки архітектури місцевого значення.
«Будинки житлового комплексу для викладачів Львівської політехніки 1930 років на вул. Стрийській, 50-76в занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Терміново офіційно повідомляємо ЮНЕСКО про це і як завжди чекаємо дій більших, ніж просто глибоке занепокоєння», — написав про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Тепер тут немає даху та вікон. За цим будинком збираються жителі. Вони безпомічно дивляться на те, що сталося з їхньою домівкою.
«Там була моя квартира», — говорить чоловік, піднімаючи погляд до верхніх поверхів.
Загалом у Львові вже надійшло 133 звернення щодо пошкодження майна від постраждалих внаслідок ракетної атаки. Такі дані актуальні станом на 12:30. Звернення приймали Гаряча лінія Львова та Міський центр підтримки ВПО у Львові.
Трохи віддалік натовпу стоїть чоловік із перебинтованою ногою, на пов’язці видно кров. Ймовірно, його зачепило уламками.
За багатоквартирним будинком облаштували пункти допомоги. Там постраждалі можуть зареєструватися, поїсти та просто поговорити. А на місце оперативно прибули психологи, щоб допомогти пережити горе.
Вони кидають погляди на дорослих наче чекають від них вказівок, як їм жити та що робити із тим, що з ними сталося. Дорослі мовчать. Вони теж намагаються оговтатись.
«Я встала на сирену, потім почула, що десь бахнуло. Потім бачу біля вікна щось пролітає зі звуком і там так чути, що кудись влучило», — ділиться спогадами одна із жінок, які прийшли на пункт надання допомоги.
Прямо навпроти машини ДСНС, спираючись на паркан, сидить група рятувальників. Вони всі в пилюці, подекуди форма порвана. Проте найбільш красномовними є їхні погляди. Вони пусті. Врятувати вдалося не всіх — знайдено мертвих людей.
Офіційно відомо станом на вечір 6 липня про 5 загиблих, врятовано 7 осіб, евакуйовано 64 особи.
Звертаючи зі Стрийської, місця, де Львів отримав найбільше ушкоджень від початку повномасштабної війни, хочеться тільки того, щоб це не повторювалося. Більше ніколи і ніде.
varta1.com.ua: Новини
У понеділок Львів попрощається з чотирма полеглими Героями, які боронили Україну від окупантів (ФОТО)
Мерія закликає мешканців та гостей міста долучитись до міських церемоній прощання та утриматися в цей час від розважальних заходів і святкувань
Війна забрала життя ще одного захисника з Львівщини: загинув Назар Кузьма
Загинув внаслідок влучання FPV-дрона на Донеччині
12-річна дівчинка постраждала під час пожежі на Львівщині
Дитину з опіками госпіталізували до лікарні
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі