Громадяни України мають сплачувати податки за подарунок або спадщину від нерезидента
Для виплат у будь-якій сумі діє виняток із правила
Головне управління ДПС у Харківській області розʼяснило, які правила декларування й оподаткування спадщини від нерезидента у 2026 році.
Податкову декларацію про майновий стан і доходи обов’язково подають фізичні особи, які у 2025 році отримували дохід у вигляді вартості успадкованого (подарованого) майна, коштів, майнових чи немайнових прав від фізичної особи - резидента, яка не відноситься до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення.
Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.
Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.
Громадяни, які у 2025 році отримали спадщину (дарунок), що підлягають оподаткуванню, зобов’язані до 1 травня 2026 року подати Декларацію про майновий стан і доходи, задекларувати вказаний дохід і визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків та військовий збір - 5 відсотків.
Cуми податкового зобов’язання, зазначені в поданій річній декларації, сплачуються громадянами самостійно до 1 серпня 2026 року.
Громадяни, які отримали спадщину (дарунок) від фізичної особи - нерезидента також подають декларацію та сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовий збір - 5 відсотків.
Кожен платник обирає зручний для себе спосіб подання Декларації:
- особисто або уповноваженою особою;
- поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання;
- в електронній формі через Електронний кабінет.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
В Україні запровадять обовʼязковий техогляд для всіх авто
Євросоюз нам поставив цей критерій змін до кінця 2027 року
Після ударів РФ ЄС підтвердив посилення підтримки України
ЄС надає підтримку по всій Україні, щоб вона змогла витримати і пережити цю війну терору
Зеленський оцінив роботу ППО під час нічної російської атаки
Зеленський додав, що проблему нестачі перехоплювачів для балістики він обговорив на зустрічі з нідерландським прем'єром
Найкоментованіше
- Україні доведеться визнати територіальні втрати, - Мерц
- Європа готується до затяжної війни в Україні, - NYT
- У Чернівцях скасували концерт Анастасії Приходько, яка заявила, що вона говорить “київською російською мовою”
- Партнери України будуть використовувати український фронт як полігон для тестування своїх оборонних розробок
- Петер Мадяр пропонує Володимиру Зеленському зустрітися у Береговому на Закарпатті
Найчитаніше
- У Львові у парку знайшли мертве немовля
- Львів 29 квітня попрощається із двома захисниками та захисницею України
- До України з Німеччини екстрадовано лідера злочинної організації
- Підтверджено загибель зниклого безвісти на Курщині воїна з Львівської області Павла Горошка
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який вважався безвісти зниклим з 2023 року
Коментарі