Хто такий Андрій Єрмак: що відомо про нового керівника Офісу президента

a5311ea250c069821a160b1badc69ab8
a5311ea250c069821a160b1badc69ab8

У вівторок, 11 лютого, президент України Володимир Зеленський підписав указ про призначення Андрія Єрмака главою Офісу президента.

За даними журналістів, Богдан вирішив відсторонитись від роботи з Кабміном через конфлікт із Єрмаком, тому ще в понеділок, 10 лютого, зареєстрував заяву про відставку.

Андрій Борисович Єрмак (нар. 21 листопада 1971 р., м. Київ) — правник, кінопродюсер. Був помічником президента України Володимира Зеленського з 21 травня 2019 року по 11 лютого 2020-го.

Освіта:


Освіту здобув в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Шевченка, який закінчив у 1995 році і отримав ступінь магістра з міжнародного приватного права. Того ж року отримав Свідоцтво про право заняття адвокатською діяльністю. А через два роки заснував Міжнародну юридичну компанію, активно брав участь у розробці перших законодавчих актів у сфері господарського права та інтелектуальної власності.

Ким працював:


У свій час Єрмак працював помічником народного депутата України. Крім цього, є президентом громадської організації «Асоціація підприємців міста Києва». 21 травня 2019 року президент України Володимир Зеленський призначив Андрія Єрмака своїм помічником.

Єрмак у кінематографі:


Крім політичної кар’єри Єрмак також спробував себе у кінематографі. Зокрема, він є засновником «Garnet International Media Group» і продюсером фільмів «Правило бою» та «Межа». Єрмак — член Української кіноакадемії, член Європейської кіноакадемії (2017). Про свою роботу в кінопродакшині Єрмак говорив так: «Зараз такі часи, коли українська кіноіндустрія відроджується і я можу бути корисним щось зробити для цього», — говорив він у березні 2019 року.

Бізнес Єрмака:


За даними ЗМІ, Єрмак володіє або має частку в більш ніж 20 компаніях різного роду бізнесу: юридичні послуги, охорона, фармацевтика, консалтинг, будівництво і входить до засновників кількох громадських організацій. Крім цього, міжнародна юридична компанія Єрмака 16 років надає послуги у сфері захисту прав інтелектуальної власності та авторського права.

Єрмак і Зеленський:


З теперішнім президентом Володимиром Зеленським Єрмак познайомився ще в середині 2000-х, коли студія «Квартал» тільки почала з’являтися на телебаченні й виступала на «Інтері». Адвокат Єрмак також обертався в тих колах і, тому робочі відносини з комік-трупою переросли в дружбу з її фронтменом, що і дозволило через довгі роки опинитися у великій політиці. В інтерв’ю ЗМІ про свої відносини з Зеленським Єрмак заявляв: «Я можу назвати його своїм другом». Свою роботу в команді Зеленського Єрмак характеризував так: «Ми — ті люди, які здійснюють функції, безпосередньо делеговані президентом». Однак пізніше, завдання Єрмака в Офісі президента стали більш чіткими. Зокрема, йому було доручено вести переговори з Кремлем про обмін полоненими. Крім цього, Єрмак почав супроводжувати Зеленського в міжнародних зустрічах.

Хто такий Єрмак:


Незважаючи на всю попередню діяльність, про Єрмака широка громадськість вперше почула після того, як спливла інформація про його зустрічі як помічника президента Зеленського з помічником президента Трампа — Руді Джуліані. Формально Єрмаку було довірено обговорити чутливу справу про український компромат на сина Джо Байдена.

У той же час, американська преса в кінці січня цього року писала, що під час зустрічі також обговорювалася доля мера Києва Віталія Кличка, якого влітку минулого року повинні були звільнити з посади голови КМДА. Але за підсумками саме цієї зустрічі, схоже, вирішили не звільняти.

Видання «Washington Post» підкреслювало, що на той момент Кличко, якому Джуліані надавав консультаційні послуги, був на межі звільнення. За словами Льва Парнаса, колишнього помічника Джуліані, під час тієї закритої зустрічі в Мадриді Джуліані просив Єрмака залишити Кличка на посаді голови КМДА. В результаті Зеленський вирішив не звільняти Кличко, і майже через півроку той досі перебуває на своїй посаді.

Також про скандальну зустрічі написала газета «New York Times». В інтерв’ю виданню Джуліані визнав, що обговорював позицію Кличка на зустрічі зі старшим помічником Зеленського, Андрієм Єрмаком, в Мадриді 2 серпня 2019. При цьому, наголошується, що зустріч відбулася в той час, коли новий президент України сподівався заручитися підтримкою з боку Сполучених Штатів, найвпливовішого союзника своєї країни, в конфлікті проти Росії і налагодити відносини з Трампом.

Особисте життя:


Інформації про особисте життя Єрмака у відкритих джерелах немає. На його сторінці в соцмережі відсутні будь-які дані про його сімейний статус.

За матеріалами «УНІАН»