Хто з пенсіонерів може залишитись без виплат: подробиці

За яких підстав виплата пенсій припиняється

ФОТО: ілюстративне

В Україні фіксують випадки припинення пенсійних виплат громадянам після їхнього виїзду за кордон. Існує ціла низка підстав, за яких можуть припинити надання коштів. Зокрема, у разі виїзду на постійне місце проживання за кордон, якщо інше не передбачене міжнародним договором України. Про це йдеться в повідомленні благодійного фонду «Право на захист».

Відповідно до закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», виплата пенсій припиняється за таких підстав:

  • якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості;
    у разі смерті пенсіонера;
  • у разі неотримання пенсії через відділення поштового зв’язку протягом шести місяців підряд;
  • в інших випадках, передбачених законом, наприклад закінчення терміну навчання дітей, що отримують пенсію в разі втрати годувальника;
  • невизнання пенсіонера особою з інвалідністю;
  • працевлаштування особи, яка одержує пенсію за вислугу років, на роботу за посадою, яка дає право на пенсію за вислугу років.

Строк поновлення пенсії після з’ясування обставин, що призвели до припинення, і за умови її відновлення становить десять днів. Якщо отримувачу пенсії невідомо про причину припинення пенсійних виплат, потрібно звернутися з письмовим запитом до Пенсійного фонду (ПФУ) і з’ясувати причини припинення виплати.

Це необхідно для того, щоб надалі мати офіційну відповідь, яка підлягає оскарженню, зокрема в судовому порядку. Подати таку заяву можна, зокрема, через вебпортал ПФУ в особистому кабінеті.

Якщо суми пенсії не одержуються з поточного рахунку більше одного року, уповноважений банк зобов’язаний повідомити про це відповідному органу Пенсійного фонду не пізніше 28 числа місяця, у якому виникли такі обставини. Зі свого боку одержувач має подати заяву до ПФУ. Також орган припиняє перерахування пенсії в разі виключення банку з переліку уповноважених банків.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також