"Human Rights Watch" заявила, що кримчан змушують служити в армії
Росія не має права змушувати кримчан служити в армії, заявив директор міжнародної правозахисної організації «Human Rights Watch» у Європі і Центральній Азії Х’ю Вільямсон. Про це повідомляє «Радіо Свобода».
«Подвоюючи це порушення, російська влада також висуває кримінальні звинувачення проти людей, які відмовляються служити в їхніх збройних силах», — сказав Х’ю Вільямсон.
Також організація «Human Rights Watch» опублікувала звіт, де зібрані факти переслідування кримчан за відмову від служби в російській армії, а також про кількість призовників із початку анексії півострова.
«Відповідно до IV Женевської конвенції держава-окупант не може примушувати жителів окупованої території служити в її збройних або допоміжних силах. Вона також прямо забороняє будь-який «тиск або пропаганду, спрямовану на забезпечення добровільного призову». Ці заборони є абсолютними, і їхнє порушення є серйозним порушенням конвенцій», — йдеться в звіті правозахисників.
Прокуратура Автономної республіки Крим, що базується в Києві, повідомила «Human Rights Watch», що регулярно збирає дані про примусовий призов до російської армії.
На початку жовтня член Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов повідомив, що з 2014 року до російської армії призвали 18,9 тисячі кримчан. За даними правозахисника, суди в Криму, станом на 30 вересня, винесли 72 вироки за ухилення від служби в російській армії.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
В Україні запровадять обовʼязковий техогляд для всіх авто
Євросоюз нам поставив цей критерій змін до кінця 2027 року
Після ударів РФ ЄС підтвердив посилення підтримки України
ЄС надає підтримку по всій Україні, щоб вона змогла витримати і пережити цю війну терору
Зеленський оцінив роботу ППО під час нічної російської атаки
Зеленський додав, що проблему нестачі перехоплювачів для балістики він обговорив на зустрічі з нідерландським прем'єром
Найкоментованіше
Найчитаніше
- У Львівській області введено заборону на купання в популярному озері
- У Києві під час масованого російського удару загинув житель Львівщини
- На Миколаївщині знайшли водія, який спровокував ДТП з 12 загиблими
- У Львові 18-річний хлопець стрибнув з будівлі
- Опубліковано відео моменту ДТП з перекиданням авто у Львові
Коментарі