ГУР і МЗС евакуювали 31 українця з Ірану
Евакуацію здійснили транзитом через територію Республіки Азербайджан до Республіки Молдова
Головне управління розвідки й Міністерство закордонних справ за дорученням президента України Володимира Зеленського евакуювали 31 українця з Ірану 24 червня.
Про це інформує ГУР Міноборони України у Facebook.
Серед евакуйованих п'ятеро чоловіків, 12 жінок і 14 дітей, ідеться в повідомленні. Зазначають, що це завершальний етап комплексної операції Головного управління розвідки й Міністерства закордонних справ України в Ізраїлі й Ірані з порятунку українських громадян із зон підвищеної небезпеки.
Евакуацію здійснили транзитом через територію Республіки Азербайджан до Республіки Молдова. Зараз усі евакуйовані прямують до Києва, додає ГУР.
«Увесь час у Тегерані ми почувалися зовсім незахищеними, адже жодного разу там не було попереджувальних сирен. До того ж зник інтернет і ми взагалі не розуміли, що відбувається. Ми дуже вдячні українському консульству в Тегерані, що постійно тримало з нами зв'язок. Я знаю, що в Україні також війна, але наша країна не залишає людей напризволяще», – зазначила евакуйована з Ірану пані Варвара з Київської області.
Ще одна евакуйована жінка Наталя сказала, що коли почалися обстріли, «це було страшніше навіть, ніж в Україні».
«Коли сказали, що є можливість виїхати, ми вирушили на північ країни, де збиралися українці з різних міст Ірану. Ми вдячні всім, хто доклав зусиль. Ми нарешті повертаємося в Україну», – розповіла вона.
Українці, які перебувають в Ірані й мають намір повернутися додому, можуть звертатися до Посольства України в Ірані, повідомляє пресслужба.
Читайте також: Вірш 15-річної львів'янки увійшов до міжнародної збірки поезії ЮНІСЕФ
«Україна й надалі вживатиме всіх можливих заходів для захисту своїх громадян – незалежно від їхнього місця перебування. Безпека кожного українця – пріоритет держави», – повідомляє ГУР.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
В Україні запровадять обовʼязковий техогляд для всіх авто
Євросоюз нам поставив цей критерій змін до кінця 2027 року
Після ударів РФ ЄС підтвердив посилення підтримки України
ЄС надає підтримку по всій Україні, щоб вона змогла витримати і пережити цю війну терору
Зеленський оцінив роботу ППО під час нічної російської атаки
Зеленський додав, що проблему нестачі перехоплювачів для балістики він обговорив на зустрічі з нідерландським прем'єром
Найкоментованіше
- Україні доведеться визнати територіальні втрати, - Мерц
- росія не має доброї волі, її треба примушувати, - Зеленський
- Європа готується до затяжної війни в Україні, - NYT
- У Чернівцях скасували концерт Анастасії Приходько, яка заявила, що вона говорить “київською російською мовою”
- Партнери України будуть використовувати український фронт як полігон для тестування своїх оборонних розробок
Найчитаніше
- Підтверджено загибель зниклого безвісти на Курщині воїна з Львівської області Павла Горошка
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який вважався безвісти зниклим з 2023 року
- Львів 29 квітня попрощається із двома захисниками та захисницею України
- У Польщі знайшли мертвою українку із Закарпаття, яку польські поліцейські розшукували кілька днів
- У Львові у парку знайшли мертве немовля
Коментарі