ЄС допомагатиме Україні щодо розслідування військових злочинів рф — Зеленський

Президент підкреслив, що вони з головою Євроради мають спільні погляди щодо того, що Росія прагне знищити український народ та державність

Україна і Євросоюз будуть тісно співпрацювати для розслідування військових злочинів Росії на території України.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у заяві за результатами зустрічі з президентом Євроради Шарлем Мішелем.

Зеленський зазначив, що радий бачити Мішеля в Україні та високо цінує його підтримку.

«Впродовж двох годин ми обговорили... санкції, зброю, членство в Євросоюзі та гроші — те, що нам сьогодні дуже потрібно і точно знадобиться після нашої перемоги для відновлення нашої держави», — зазначив він.

Президент підкреслив, що вони з головою Євроради мають спільні погляди щодо того, що Росія прагне знищити український народ та державність.

«І це дійсно справжній геноцид», — заявив Зеленський.

На його думку, важливо, що сьогодні Мішель зі своєю командою відвідав Бородянку і на власні очі побачив, що там накоїли окупанти.

«Ми домовилися, що Україна і ЄС будуть тісно співпрацювати для розслідування цих злочинів, військових злочинів, злочинів проти людяності», — додав він.

За словами глави держави, Росія не зупиняється «у своєму кривавому бажанні» знищити Україну за будь-яку ціну.

Крім того, російські війська розпочали масштабний наступ на Донбасі.

«І ми це розуміємо. Бачимо всі ризики та бачимо всі їхні кроки. Вони продовжують ракетні обстріли по всій території нашої держави, тримають в облозі зараз, за ​​нашими даними, близько 120 тис. людей лише в Маріуполі. Злочини, які відбуваються там, набагато страшніші та масштабніші, ніж це було в Бородянці. Переконаний, що спільними зусиллями ми зможемо притягнути всіх винних до відповідальності й точно, я вам обіцяю, ми всіх знайдемо», — наголосив Зеленський.

Читайте також