ЄС передасть Україні 5,5 млн таблеток йодиду калію, щоб захистити населення від опромінення
На випадок витоку радіації
Європейський Союз відправить Україні 5,5 мільйона таблеток йодиду калію з метою захисту населення від опромінення у випадку можливого витоку радіації, інформує «Дзеркало тижня».
У Єврокомісії пояснили, що надали нашій державі препарат, задовольнивши запит уряду України. Таблетки мають підвищити захищеність жителів поблизу тимчасово окупованої російськими військами Запорізької атомної електростанції, враховуючи ситуацію на об’єкті.
У ЄК зазначили, що поставка йодиду калію — це превентивний захід безпеки. Препарат будуть використовувати за «обмежених сценаріїв», щоб запобігти поглинанню щитовидною залозою радіоактивного йоду.
Згідно з повідомленням, п’ять мільйонів таблеток Україна отримає з надзвичайних резервів rescEU, а 500 тисяч від Австрії. Їх загальна вартість склала понад 500 тисяч євро.
«Жодна атомна електростанція ніколи не повинна використовуватися як театр воєнних дій. Неприпустимо, щоб життя мирного населення наражалися на небезпеку. Усі бойові дії навколо Запорізької АЕС мають бути негайно припинені», — додав єврокомісар із кризового менеджменту Янез Ленарчіч.
Як повідомлялося, вчені змоделювали куди пошириться радіація у випадку аварії на ЗАЕС.
varta1.com.ua: Новини
До України йде похолодання з Арктики
В Україну вихідними завітає нова свіжа повітряна маса арктичного походження
На переговорах категорично не можна обговорювати скорочення ЗСУ, це єдина гарантія існування України, - політик Палатний
Під час майбутніх перемовин в жодному разі не можна обговорювати скорочення Збройних сил України та військово-промислового комплексу
Залужний анонсував запуск паспортного сервісу для українців у Британії
Посол повідомив, що обговорив можливість залучення до роботи в паспортному сервісі українців із досвідом роботи з документами, які вже перебувають у Великій Британії
Найкоментованіше
- Середня зарплата в Україні перевищила 30 тис грн
- ДБР повідомило про підозру керівнику відділу Львівського обласного ТЦК
- путін не готовий до компромісу, - ISW
- Трамп заявив, що домовився з путіним про призупинення ударів по Україні
- Зеленський доручив не нараховувати плату за тепло, яке було відсутнє під час енергетичних аварій
Найчитаніше
- В Укргідрометцентрі уточнили, яка погода чекає українців в перші дні лютого
- У Львові сформовано бригади, які чергують цілодобово, - ЛМР
- Увага! На Львівщині сталася смертельна ДТП
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який з травня 2024 року вважався зниклим безвісти
- У понеділок на Львівщину повертається загиблий Герой Назарій Дуркот
Коментарі