ЄС відключив від SWIFT 7 російських банків та заборонив постачати євро

ЄС сьогодні ввів додаткові обмежувальні заходи для Росії

ЄС сьогодні ввів додаткові обмежувальні заходи з огляду на невиправдану військову агресію Російської Федерації проти України. Про це повідомила Єропейська Рада ЄС.

Рада вирішила, зокрема, заборонити:

  • надання спеціалізованих сервісів фінансових повідомлень, які використовуються для обміну фінансовими даними (SWIFT) банкам Откритіє, «Новікомбанку», «Промсвязьбанку», «Банку Росія», «Совкомбанк», «ВНЕШЕКОНОМБАНКу» (ВЕБ) і «ВТБ БАНКу». 

Ця заборона набуде чинності на десятий день після публікації в Офіційному журналі ЄС, а також поширюватиметься на будь-яку юридичну особу, юридичну чи організацію, зареєстровану в Росії, чиї майнові права прямо чи опосередковано належать більш ніж на 50 % вищезгаданих банків:

  • інвестувати, брати участь або іншим чином робити внесок у майбутні проекти, співфінансовані Російським фондом прямих інвестицій;
  • продавати, постачати, передавати або експортувати банкноти в євро до Росії будь-якій фізичній або юридичній особі, організації чи органу в Росії, включаючи уряд і Центральний банк Росії, для використання в Росії.

Сьогоднішні рішення доповнюють пакет заходів, оголошених Верховним представником після відеоконференції міністрів закордонних справ ЄС 27 лютого. Такий пакет також включає забезпечення Збройних Сил України обладнанням та постачання через Європейський фонд миру, заборону на проліт повітряного простору ЄС та доступ до аеропортів ЄС усіх видів російських перевізників, заборону на операції з російськими. ЦБ, а також заборона державним ЗМІ «Russia Today» і «Sputnik» вести мовлення на території ЄС.

Читайте також