Єва - буде жити: кардіохірурги зупинили серце немовляти, аби усунути вроджену ваду
Операція тривала три години і пройшла успішно
![](/uploads/media/af/ca/afcab2758b48e037fa50241e2104394e_w640.jpg)
Кардіохірурги львівської дитячої лікарні св. Миколая прооперували п’ятимісячну дівчинку з Нововолинська, у якої діагностували вроджену ваду – дефект перегородки між шлуночками серця. Аби усунути її, лікарям довелося зупинити серце маляти. Оперували маленьку мініінвазивно, тобто через невеликий розріз.
Про це йдеться у дописі Фейсбук Першого медичного об'єднання Львова.
Лікарі кажуть, що вада, яку діагностували у маленької Єви, є однією з найпоширеніших вроджених вад серця у дітей. На 1000 новонароджених зустрічається 2-6 таких випадків. Зазвичай таку ваду діагностують ще до народження дитинки або вже у пологовому будинку.
Та у маленької мешканки Нововолинська вроджену ваду виявили лише згодом, під час планового УЗД. У західному регіоні таких дітей оперують лише у Львові, тож немовля опинилося в лікарні св. Миколая.
«Дефект міжшлуночкової перегородки призводить до того, що в правий шлуночок серця та легеневу артерію надходить підвищена кількість крові. По-перше, серце дитини змушене працювати в режимі перевантаження По-друге - підвищується тиск крові в судинах легень. Тоді в дитини утруднюється дихання та розвивається кисневе голодування. Через це страждають головний мозок, нирки та саме серце», – кажуть у лікарні.
Єдиний порятунок для дитини – операція. Аби післяопераційний шрам згодом був не дуже помітний, кардіохірурги вирішили оперувати мініінвазивно – через маленький розріз завдовжки 4 см, що сховається під рукою дитини. І щоб усунути ваду серця дитини, спеціалістам довелося зупинили серце Єви.
У лікарні кажуть, що виконувати таке складне мініінвазивне втручання спеціалісти можуть завдяки надсучасному обладнанню – апарату штучного кровообігу Stockert S5, який лікарні передала німецька благодійна організація.
Операція тривала три години й минула успішно. З маленькою вже все гаразд. На сьомий день після операції дівчинка поїхала додому, у Нововолинськ.
![](/uploads/media/2c/b0/2cb05957b039ac2c56d38yz4e35fbd37_w640.jpg)
Повітряна тривога: в Україні існує загроза ракетних ударів
Всі в укриття!
![](/uploads/media/cc/21/cc21c9e4ac6d36d5881d21870ba6db7c_w960.jpg)
Ракетна небезпека: в Україні оголошено повітряну тривогу
Перейдіть в укриття!
![](/uploads/media/e6/6f/e66f643af512f20e069a26e428a7ba94_w960.jpg)
Увага! В Україні оголошено повітряну тривогу
Всі в укриття!