Ігнорують війну і світломаскування: на Львівщині активізувалися палії сухостою

У період воєнного часу це може прирівнюватися до диверсійної роботи

Фото ілюстративне. Джерело: poleznaya.dp

10 березня, на відкритій території у м. Буськ (вул. Папірня), у с. Чучмани та у с. Брахівка рятувальники виїжджали для гасіння пожеж, спричинених підпалом сухої трави та чагарників на площах 500 м², 400 м², 1 000 м²,  повідомляє Буська міська територіальна громада Львівської області.

«Чи можна вас назвати людьми, коли в нічний час всі вимикають світло, щоб про себе не нагадувати, а ви недолугі відкрито про себе говорите і змушуєте пожежників витрачати пальне, яке сьогодні на вагу золота...», — зазначається  у коментарі до  повідомлення на сторінці спільноти «Буськ онлайн» у «Facebook».

Як повідомляє ЛМР, попри застереження, у Львівській громаді продовжують спалювати суху рослинність. Лише від початку року тут зафіксували уже 6 великих пожеж в екосистемах, площа горіння яких становила від 200 до 500 кв. м.

«Львівська міська рада вкотре застерігає не випалювати рослинність, бо це шкідливо, неекологічно і незаконно! А у період воєнного часу це може прирівнюватися до диверсійної роботи», — наголошується у повідомленні.

Рятувальники, які виїжджають на такі виклики, навіть у відносно мирних областях, фактично, змушені використовувати резерви не за призначенням, а тому можуть просто не встигнути туди, де справді буде потрібна термінова допомога, від якої буде залежати людське життя.

Громадян просять не бути байдужими до довкілля і свого здоров’я і не спалювати суху рослинність, а також не забувати телефонувати на «102», коли бачать спалювання рослинності.

Як нагадує ДСНС, на Львівщині діє комендантська година з 22:00 по 6:00 год.

Правила поведінки під час комендантської години

  1. Під час комендантської години, заборонено перебувати на вулицях та в інших громадських місцях, якщо ви не є працівниками об’єктів критичної інфраструктури (для цього у вас має бути спеціальна перепустка). Також забороняється рух транспортних засобів.
  2. Особи, які перебувають на вулицях в заборонений час, можуть вважатися членами диверсійно-розвідувальних груп.
  3. Правило не поширюється на переміщення до укриттів під час сигналу тривоги.
  4. Під час комендантської години необхідно дотримуватись режиму світломаскування, а саме:
  • зашторювати вікна;
  • вимикати світло в оселях;
  • гасити вуличне освітлення своїх будинків;
  • прибирати з підвіконь усі лампи, зокрема й фітолампи по догляду за рослинами.
Читайте також