Інсоляція та пожежна небезпека: львів’яни обговорили аргументи проти будівництва офісцентру

DSC08758
DSC08758

У Львові нещодавно відбулися громадські слухання — мешканці міста висловились проти будівництва офісного центру на вул. Ржегоржа, 21. Такою є резолюція зборів громади, що відбулись у Шевченківській адміністрації цього понеділка, — розровідає видання "Дивись".
Історія питання: ще у жовтні 2017 року, виконком ЛМР видав містобудівні умови і обмеження на будівництво на цій ділянці будинку, гранична висота якого мала складати 14 м (4 поверхи). Максимальний відсоток забудови повинен становити 39 %. На таких умовах ділянку продали з аукціону. Втім, уже за кілька місяців виконком приймає нове рішення, згідно з яким, висотність збільшується до 35 м (10 поверхів), а відсоток забудови до 93 %. Це збурило мешканців вулиці та навколишніх будинків.

Минулого тижня, одна з мешканок виступала перед депутатами ЛМР, намагаючись довести, що таку забудову дозволяти не можна, адже висота будівлі повністю закриє сусідні помешкання низькоповерхової забудови. Крім цього, відстань буде настільки вузькою, що до існуючих будинків не проїде навіть пожежна машина. Також, мешканці переконані, що будівництво створить проблему з паркуванням, а розміщення парковки вздовж пр. Чорновола призведе до знищення зелених насаджень. Будівництво збільшить навантаження на ґрунти, що може призвести до руйнації або пошкодження сусідніх будівель. Всі ці аргументи були деталізовані під час громадських слухань. 
«Коли до нас звернулися мешканці, ми дуже здивувались, бо це прецедент у Львові, коли відсоток забудови становить 93 %. ... Рішення містобудівної ради має рекомендаційний характер, але однаково більшість за це не проголосувала. І попри це, питання винесли на виконком і одноголосно проголосували. В цьому центрі мають працювати 262 особи, якщо приїде хоча б третина на машинах, то це 80 машин десь треба буде поставити», — заявив депутат ЛМР Ігор Телішевський.

Він, також, повідомив, що рішення про затвердження нових містобудівних умов досі не підписав міський голова. «Якщо це рішення буде підписане, то ми підготуємо проект ухвали про скасування містобудівних умов. Сесія має на це право. Під час попередньої сесії депутати були здивовані, як таке могло відбутися», — додав депутат. 
На збори прийшов і представник власника ділянки, який пообіцяв «спростувати багато нісенітниць». Водночас, наприклад, питання про достатню кількість паркомісць та пожежну безпеку так до кінця і не прояснилося.

«Ніде не заборонено звертатися до міста про затвердження нових містобудівних умов, що ми з успіхом і зробили, — заявив представник власника ділянки. Щодо паркомісць, то це лише проект, який корегується. Ніхто не буде забирати зеленої зони, руйнувати дерев. Зелена смуга залишиться. В нас є підписаний договір з торговим центром «Інтерсіті», який надає нам у користування 30 паркомісць. Земельна ділянка знаходиться в зоні громадської забудови Г2, там допустима забудова, яку ми подали і яку виконком нам затвердив. Це стосується і щільності і відсотка забудови. Щодо інсоляції та інших питань — ці питання ми будемо обговорювати безпосередньо з мешканцями, які знаходяться біля ділянки, а не з усіма підряд», — додав він.

З усіма питаннями щодо будинку він порадив звертатися до архітектора проекту.
Втім, усі ці пояснення викликали обурення учасників слухань. Вони піддали сумніву заяву про домовленість щодо паркомісць. Зрештою, під вигуки «Ганьба!» представник власника ділянки покинув слухання.

Після цього мешканці ухвалили відразу кілька рішень. Насамперед — скасувати прийняте, але не підписане рішення виконавчого комітету від 10.08.2018 року про збільшення поверховості та відсотку забудови. За це одностайно проголосували усі 63 зареєстровані учасники слухань.  Також, вони ухвалили: заборонити будівництво паркомісць на зелених зонах вздовж проспекту Чорновола, на ділянці від вул. Могильницького до вул. Ржегоржа, звернутися до комісії з безпеки руху щодо обмеження по вул. Ржегоржа руху великогабаритного транспорту та встановлення відповідних знаків, залишити чинним рішення виконавчого комітету від 27.10.2017, що виданв попередні містобудівні умови з нижчою поверховістю і відсотком забудови.

Як пояснили представники секретаріату ЛМР, згідно з положенням про громадські слухання,  пропозиції, які підтримала більшість, мають бути розглянуті і влада має дати відповідь про врахування, часткове врахування або неврахування пропозицій.

Судячи з усього, останнє слово у цій ситуації залишається за депутатами міської ради. 

varta1.com.ua: Новини