Іран відзвітував про розслідування збиття літака МАУ

avyakatastrofa-v-yrane-720482-KOD8X4Yv-1024x683
avyakatastrofa-v-yrane-720482-KOD8X4Yv-1024x683

Літак Міжнародних авіаліній України 8 січня було збито двома ракетами Tor-M1 класу «земля-повітря» малого радіусу дії через три хвилини після зльоту.

Про це йдеться в другому звіті про попереднє розслідування, яке оприлюднила Іранська організація цивільної авіації, пише «Bloomberg».

Зазначається, що літак вилетів, о 6.12 год. ранку, з Тегерана і втратив зв’язок з авіадиспетчером на висоті 2469 метрів. З допоміжного радара він зник через три хвилини після вильоту — о 6.15 год., а з головних систем спостереження – о 6:18 год.

Як йдеться у звіті, пролетівши повз житловий район, літак торкнувся землі у громадському парку. Він розривався на частини, коли рухався через футбольне поле, сільгоспугіддя і сади.

Також сказано, що витягнутий реєстратор польоту і бортовий самописець є «одними з найбільш передових пристроїв у своєму роді в світі», а в Ірану немає коштів для їх декодування.

Водночас, французькі та американські агентства з розслідування авіаційних подій відмовилися відправити до Ірану необхідне обладнання для розшифровки «чорних ящиків».

Нагадаємо, український пасажирський літак МАУ зазнав авіатрощі, 8 січня 2020 року. На борту було 176 людей. Усі загинули.

11 січня, президент Ірану офіційно визнав, що український лайнер був збитий «через ненавмисну людську помилку».

19 січня, до Києва доправили борт із тілами загиблих українців. Його зустрічали президент України Володимир Зеленський, прем’єр-міністр Олексій Гончарук, голова Верховної Ради Дмитро Разумков та інші високопосадовці, а також співробітники МАУ і багато інших людей.