ISW оцінив перші дні часткової мобілізації в росії

Росія, ймовірно, не зможе створити мобілізовані резервні сили

Російська мобілізаційна система намагається виконати завдання, яке поставив російський президент володимир путін, і, ймовірно, не зможе створити мобілізовані резервні сили навіть такого низького рівня, якщо Кремль не зможе швидко вирішити фундаментальні та системні проблеми. Про це пише Інститут вивчення війни.

Путін і міністр оборони Сергій Шойгу оголосили, що Збройні сили росії мобілізують боєздатних резервістів для швидкої стабілізації лінії фронту та повернення ініціативи на полі бою. Однак, російські військові центри, військові служби та місцеві адміністрації мобілізують чоловіків, які не відповідають заявленим Кремлем критеріям, особливо обіцянці Шойгу, що мобілізація матиме пріоритет на тих, хто має «бойовий досвід».

Російські опозиційні ЗМІ та канали «Telegram» просочили інформацію про те, що Кремль має на меті завершити цю часткову мобілізацію до 10 листопада і що Кремль прагне мобілізувати 1,2 мільйона чоловіків замість публічно оголошених 300 000.

У росії літні чоловіки, студенти, працівники військової промисловості та цивільні особи без військового досвіду отримують незаконні повідомлення про мобілізацію. Шойгу та інші офіційні особи неодноразово заявляли, що ці категорії осіб будуть звільнені від цієї часткової мобілізації. Інші джерела повідомили, що росіяни мобілізують працівників аеропортів і авіакомпаній, а також працівників інших галузей.

На російському урядовому порталі поширених запитань також зазначено, що місцеві органи мобілізації можуть мобілізувати студентів-заочників, незважаючи на заяву Кремля про те, що студенти не проходитимуть мобілізацію.

Російські воєначальники призначають чоловіків, які проходили військову службу, за спеціалізаціями, які дуже відрізняються від тих, за якими вони служили, тоді як інші джерела згадують про випадки мобілізації у військові пункти чоловіків із хронічними захворюваннями.

Російська військова мобілізаційна інфраструктура була не краще підготовлена ​​до великої війни, ніж російські збройні сили.

Нагадаємо, у Маріуполі в школі здетонував снаряд.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт