ISW: рф тестує нову тактику ударів дронами, щоб виснажити ППО України
Росія змінює стратегію атак Shahed, уникає припинення вогню і прагне деморалізувати українців
Росія постійно експериментує з тактикою застосування ударних дронів типу Shahed, аби виснажити сили протиповітряної оборони України. Про це йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Згідно з аналізом, у лютому-березні 2025 року рф здійснила хвилю інтенсивних обстрілів, однак у квітні повернулася до тактики менш масованих, але регулярних атак. Зокрема, 6 квітня був зафіксований найбільший за місяць удар, а вже 7 квітня — повне затишшя. Таке чергування, ймовірно, є частиною експериментів з навантаження на ППО.
Також росія активно використовує Shahed у щільних формаціях, запускаючи 10–15 дронів біля великих міст для одночасного удару. Така тактика, на думку експертів ISW, дозволяє ефективніше проривати українську протиповітряну оборону та завдавати більших втрат.
У звіті зазначається, що москва навмисно затягує переговори щодо припинення вогню, зокрема ті, які, ймовірно, обговорювались між диктатором путіним і спецпредставником США Стівом Віткоффом. Росіяни продовжують вести наступальні дії на фронті та завдавати ударів по тилу, щоб послабити обороноздатність України.
Читайте також: Стефанчук повідомив, чи Рада продовжить воєнний стан та мобілізацію
Аналітики вказують: удосконалення тактики та зміни в ритмі атак демонструють прагнення рф не лише деморалізувати населення, а й підірвати здатність України захищатись у довгостроковій перспективі.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
У пʼятницю Львів попрощається із захисниками Віталієм Калімуліним та Романом Чайкою
Львів попрощається з військовослужбовцями Віталієм Калімуліним та Романом Чайкою, які віддали життя, захищаючи Україну від російських окупантів
Буданов назвав умови повернення українців з-за кордону
На думку Буданова, саме економічна стабільність стане магнітом для повернення людей
на росії відкрито погрожують країнам Європи: опублікували список "законних цілей"
Міноборони РФ опублікувало адреси європейських підприємств, які нібито виробляють зброю для України, і почало лякати "наслідками"
Найкоментованіше
- Європа готується до затяжної війни в Україні, - NYT
- У школах перевірятимуть військові документи 17-річних хлопців, - МОУ
- На Львівщині затримали представників релігійної течії, які намагалися вбити опонента-християнина
- Буданов уточнив "червоні лінії" в переговорах з росією
- До України з Німеччини екстрадовано лідера злочинної організації
Найчитаніше
- До України з Німеччини екстрадовано лідера злочинної організації
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який з 2025 року вважався безвісти зниклим
- З російського полону повертаються четверо воїнів зі Львівщини
- Телефонний номер Ірини Фаріон, яку вбили у 2024 році, став активним у Telegram
- У Львові під час конфлікту сталося вбивство
Коментарі