ISW: росія накопичує сили та готується до наступу на кордоні двох областей України

Російські війська концентрують сили невстановленої чисельності на заході Бєлгородської області

За даними, зібраними і проаналізованими експертами Інституту вивчення війни (ISW), для розтягнення фронту росіяни накопичують свої сили на кордоні з Харківською і Сумською областями, щоб відтягнути і закріпити українські сили у районі кордону. Про це йдеться у зведенні експертів Інституту вивчення війни (ISW).

За данами аналітиків, російські війська концентрують сили невстановленої чисельності на заході Бєлгородської області поблизу кордону з Україною, ймовірно, для того, щоб зафіксувати і відтягнути українські сили в цей район і підготуватися до наступальних операцій, які мають на меті розширити російський плацдарм у прикордонній зоні на північному сході України.

Знімки супутника з району Грайворон-Борисівка-Пролетарський  вказують на те, що впродовж останніх тижнів армія ворога активізувала свою діяльність на базах і складах у населених пунктах цього району. Проте станом на зараз точний розмір можливої концентрації російських військ у районі Грайворон-Борисівка-Пролетарський залишається незрозумілим.

Напередодні спікер Держприкордонної служби України Андрій Демченко заявив про можливість початку наступальних операцій ЗС РФ в Сумській області або в районах Харківської області, які межують з Сумською областю, аби розтягнути і закріпити українські сили далі вздовж кордону на північному сході України.

До того ж російська армія зосереджує обмежені сили в Курській і Брянській областях неподалік кордону з Сумською областю. Тому навіть обмежена концентрація в цих областях може бути спрямована на досягнення вірогідного бажаного ефекту подальшого відтягування і закріплення українських сил у районі кордону, вважають експерти.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також