Ізраїль вперше за 50 років офіційно оголосив стан війни

Що відомо про ситуацію

Ввечері 7 жовтня політико-безпековий кабінет Ізраїлю проголосував за застосування пункту 40 Алеф, тобто впровадження стану війни. Про це повідомив Офіс прем’єр-міністра Ізраїлю. 

Це рішення передбачає «проведення значних бойових дій». Однак не дозволяє країні розпочати війну без рішення уряду, зазначає Times of Israel. 

Востаннє Ізраїль оголошував війну у 1973 році за часів Війни Судного дня. 

Додамо, що обмеження, передбачені запровадженням воєнного стану, триватимуть до 18:00 10 жовтня. Однак їх можуть продовжити через бойові дії.

До слова, застосування 40 пункту Алеф відбулося вперше за 50 років – востаннє влада Ізраїлю запроваджувала воєнний стан 1973 року через Війну Судного дня. Тоді Ізраїль вів бойові дії проти Єгипту та Сирії. Війна Судного дня розпочалася 6 жовтня неочікуваною для Ізраїля атакою під час єврейського свята Йом-Кіпур та тривала 18 днів, до 25 жовтня.

За даними видання, унаслідок атаки ХАМАСу вже загинули понад 600 ізраїльтян.

Ситуація в Ізраїлі: що відомо

Палестинське ісламське угруповання «ХАМАС», яке контролює Сектор Гази, зранку 7 жовтня оголосило про початок операції «Потоп Аль-Акса» проти Ізраїлю. По країні випустили ракети, бойовики проникли на територію Ізраїлю в низці різних місць.

Армія Ізраїлю у відповідь оголосила про початок контртерористичної операції «Залізні мечі» у Секторі Гази. Станом на вечір 7 жовтня ізраїльські військові відновили контроль над більшістю прикордонних громад із Сектором Гази, куди проникли бойовики.

Унаслідок обстрілів та бойових дій є сотні загиблих та поранених, точна кількість поки що невідома. У мережі публікували відео з тілами людей, яких, як стверджується, вбили бойовики, що проникли в Ізраїль.

Читайте також: президент Польщі попередив про нову загрозу для України через напад ХАМАС на Ізраїль

Також в Ізраїлі підтвердили, що ХАМАС захопив цивільних заручників та військовополонених. Лідер ХАМАСу Салех аль-Арурі заявив, що його організація планує обміняти їх на «палестинських в’язнів».

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також