Кабінет міністрів України відновив повноваження податкової міліції

2a63747452dca9bcd5e7b164c09db912
2a63747452dca9bcd5e7b164c09db912

Кабінет міністрів України продовжив повноваження податкової міліції Державної фіскальної служби, повідомляхє «Цензор.нет».


Про це йдеться в затвердженому документі постанови Кабінету міністрів № 846 від 25 вересня 2019 року.

«Підрозділи податкової міліції в складі Державної фіскальної служби продовжують здійснювати повноваження та виконувати функції з реалізації державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску, здійснюючи оперативно-розшукові, кримінально-процесуальні та охоронні функції до завершення здійснення заходів щодо створення центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов’язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних злочинів, об’єктом яких є фінансові інтереси держави і/або місцевого самоврядування, віднесені до його підслідності відповідно до Кримінально-процесуального кодексу України», — йдеться в постанові.

У документі зазначається, що Державна фіскальна служба до часу утворення центральних органів виконавчої влади має повний доступ до Державного реєстру фізичних осіб — платників податків та інших реєстрів, банків і баз даних, ведення яких покладено законодавством на Державну податкову службу і Державну митну службу.

Причиною такого рішення ймовірно є різке падіння платежів до бюджету, з початку року в казну надійшло на 30 мільярдів гривень менше, ніж передбачалося за планом.

Як повідомлялося, ще на початку 2018 року на той час міністр фінансів Олександр Данилюк констатував, що податкова міліція в Україні існує поза законом.

У кінці 2016 року, через технічну помилку, Рада фактично оголосила Податкову міліцію поза законом з 1 січня 2017 року.

У зв’язку з цим, Міністерство фінансів підготувало законопроєкт про створення Фінансової поліції.