Кабмін підвищив вартість акцизних марок на алкоголь та тютюн

Вперше за дев'ять років та майже вдвічі

ФОТО: ілюстративне

Кабінет міністрів вперше з 2014 року підвищив на 80% вартість акцизних марок для алкогольних та тютюнових виробів. Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів.

«Кабінет міністрів України затвердив зміни до Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовують в електронних сигаретах», – сказано в заяві.

Метою встановлення змін став перегляд розміру плати за марки акцизного податку для алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовують в електронних сигаретах, для покриття витрат, пов’язаних з їхнім виробництвом, зберіганням і реалізацією.

Постановою встановлено, що плата за одиницю марки акцизного податку:

  • для алкогольних напоїв – близько 35-ти копійок, тобто вартість марки збільшилась лише на 16 копійок до чинного розміру плати;
  • для тютюнових виробів, тютюновмісних виробів для електричного нагрівання за допомогою підігрівача з електронним управлінням і рідин, що використовують в електронних сигаретах, – близько 16-ти копійок або +7 копійок до чинного розміру плати.

Читайте також: в Україні повернуться довоєнні ставки оподаткування на пальне.

2014-го року Кабінет міністрів України знизив на 29% вартість акцизної марки на алкоголь і на 36% – на тютюн.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк