Кабмін пропонує законопроєкт: коли та на скільки в Україні можуть зрости ціни на пальне

Уряд запропонував підвищення акцизу

ФОТО: ілюстративне

Уряд запропонував поступове підвищення акцизу на пальне до 2028 року. Таким чином ставки акцизного податку наблизяться до мінімального рівня, встановленого в ЄС. Про це повідомили на сайті Мінфіну.

 «Перегляд акцизів обумовлено необхідністю наближення національного законодавства до законодавства Європейського Союзу, що є наразі актуальним з огляду на отримання Україною статусу країни-кандидатки на членство у ЄС», - йдеться у повідомленні.

Відповідно до ухваленого рішення, до 2028 року акциз на бензини буде становити 359 євро за 1000 літрів, на дизпаливо – 330 євро за 1000 літрів, скраплений газ – 70 євро за 1000 літрів. 

“Впровадження положень законопроєкту дозволить забезпечити додаткові надходження до держбюджету у другому півріччі 2024 року від операцій з реалізації пального на 1,6 млрд грн у середньому за місяць”, - пояснили в уряді.

Приблизно 1,3 млрд грн із цієї суми становитимуть надходження від акцизного податку, а ще 292 млн грн - від податку на додану вартість.

«Це важливо для підтримки безпеки країни, адже всі власні  надходження спрямовуються на сектор безпеки й оборони», - наголосили у Міністерстві фінансів. 

Читайте також: чоловіків зі статусом «обмежено придатний» зобов’язали повторно пройти ВЛК

Запропонований урядом законопроєкт повинні ще ухвалити депутати у Верховній Раді.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також