Канадські хірурги впродовж тижня безкоштовно оперували у Львові

F_-2-900x600
F_-2-900x600

Впродовж тижня у Львові, на базі лікувальних медичних установ, працювала команда канадських лікарів, яка разом з українськими колегами виконала низку реконструктивних втручань пацієнтам з потребою виправлення естетики форм певних органів, а також тим, які нагально потребували відновлювальної пластичної хірургії. Про це повідомили у пресслужбі Західного регіонального медіа-центру.


Під час брифінгу начальник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону полковник медичної служби Іван Гайда розповів, що медичні спеціалісти з центру «Sunnybrook Health Science Centre» (м. Торонто) на чолі з головою Канадсько-Української фундації, керівником програми для дорослих з вирішення потреб пацієнтів з посттравматичними, краніофаціальними деформаціями у Sunnybrook Health Science Centre професором Олегом Антонишиним надавали допомогу, перш за все, військовослужбовцям – ветеранам Антитерористичної операції (операції Об’єднаних сил), а також іншим категоріям громадян України.


– У нашому місті представники фундації працювали у двох місцях:  на базі 8-ї міської клінічної лікарні та тут — у Центрі. На завершення сьогоднішнього дня 24 військовослужбовці отримають належну допомогу від пластичних хірургів. Чому отримають? Тому, що навіть під час цього заходу колеги працюють в операційних і на пана Олега вже чекає наступний пацієнт.


У свою чергу професор Олег Антонишин розповів присутнім про те, як відбувалася підготовка до вже сьомого медичного десанту з Торонто.

— Наша команда — це шість лікарів, які спеціалізуються в галузі, власне, пластичної та реконструктивної хірургії, також з нами прибули два анестезіолога і три операційні медичні сестри, — розповів пан Антонишин. — З 2014 року, різними складами, ми працювали у Києві та Одесі, а цього року приїхали до Львова. За цей час ми надали кваліфіковану спеціалізовану допомогу чотирьом сотням громадян. Перед цією поїздкою, з огляду на здобутий досвід, ми попросили наших колег провести попередній відбір пацієнтів. Маю сказати, що цим львів’яни чудово впоралися: були проведені усі необхідні консультації з пацієнтами-кандидатами, передопераційні обстеження з усіма необхідними та додатковими етапами. Тож коли ми вже були готові виїхати, то мали повне розуміння того з якими патологіями матимемо справу і яке устаткування необхідно взяти з собою.Впродовж подальшого спілкування, лікар розповів у межах допустимого про те, з чим довелося працювати спільним командам. За його словами в одному з випадків необхідно було провести складну ринопластику 17-річному юнакові, який у дворічному віці отримав важкий опік обличчя, і до цього часу йому було вкрай складно дихати носом.

— До цієї операції були залучені два спеціалісти в галузі мікрохірургії: один з Центру, інший — з міської лікарні. Їм та іншим учасникам операції довелося провести кропітку роботу аби в результаті поновити структуру носа і наш пацієнт зміг у подальшому повноцінно ним дихати. Це оперативне втручання було дуже довгим і роботу було завершено десь близько десятої години вечора. Але результат того вартий.


В іншому випадку ми провели косметичну операцію пацієнтові, який отримав важкі поранення під час оборони Луганського аеропорту. Військовослужбовець переніс чималу кількість оперативних втручань і тут — в Україні, і у нас — у Канаді. Сподіваюсь, що після загоєння його обличчя позбудеться низки шрамів.


Також професор Олег Антонишин розповів про те, що за діями команд мали можливість спостерігати інші медичні спеціалісти за межами операційних. Задля в медичних установах були обладнані мультимедійні стенди.


Також, у Львові, в межах роботи представників Канадсько-Української фундації, відбувся спеціалізований симпозіум в роботі якого взяли участь 138 представників медичних установ зі всіх куточків України.

На завершення брифінгу начальник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону полковник медичної служби Іван Гайда подякував канадським партнерам за підтримку та висловив переконання в тому, що завершиться лише операційний день, а спілкування продовжиться і надалі, адже вже окреслено чимало перспективних питань щодо подальшої співпраці.


Нагадаємо, що у квітні 2014 року, Канадсько-Українською Фундацією, за сприяння директора гуманітарних ініціатив Світового Конґресу Українців, була ініційована та проведена в Україні oцінка потреб та визначення оптимальних засобів задоволення медичних потреб громадян, поранених під час протестів на Євромайдані. Попри те, що лікування основних поранень проводилося постраждалим в умовах наявності значних ресурсів, вторинні посттравматичні дефекти та деформації не виправлялися. Наразі в Україні недостатньо ресурсів та технологій необхідних для ефективного усунення цих посттравматичних порушень.

Канадсько-Українською Фундація — це неприбуткова місія, що складається з добровольців, метою якої є, зокрема, задоволення потреб у проведенні реконструктивних операцій громадянам з посттравматичними дефектами. Проведення хірургічних втручань для пацієнтів є безкоштовними, а допомога надається на рівні світових стандартів. Метою місії є об’єднання знань і ресурсів медичного персоналу з Канади та України, аби вилікувати якнайбільше пацієнтів.