Кандидат у майстри спорту: стало відомо, ким був пілот аеростату, який впав у Кам’янці (відео, фото)

Kamyanets
Kamyanets

Оприлюднили дані 28-річного пілота повітряної кулі, яка впала у Кам’янець-Подільську. Він виявився сином організатора фестивалю і президента Федерації повітроплавання В’ячеслава Гардашника. Він зазначив, що не може розповісти обставини аварії, щоб не вносити спотворення в матеріали кримінальної справи, утім зазначив, що його синдосвідчений пілот, йдеться у матеріалі "Телеграф".

[caption id=«attachment_279497» align=«aligncenter» width=«585»] Вячеслав Гардашник[/caption]

"У пілотатисяча годин нальоту, 11 років стажу, він виріс в повітроплаванні, літає з 7 років. Ігор (ім’я пілота,ред.)двічі учасник чемпіонату світу серед юніорів, двічі бронзовий призер України та кандидат в майстри спорту",розповів президент повітроплавної Федерації.

Також В’ячеслав Гардашник запевняє, що на хід слідства трагедії не вплине той факт, що пілот повітряної кулійого син.

«Я про це говорю, щоб люди знали і не вважали, ось, мовляв, ще одного мажора відпустили. Прошу поставитися до цієї ситуації з розумінням і співчуттям»,сказав президент повітроплавної Федерації.

Попри смертельний інцидент, за його словами, скасовувати фестивалі повітряних куль у жодному разі не потрібно, необхідно лише ретельно розібратися в ситуації, щоб не допустити у майбутньому таких випадків.

"Такі випадки трапляються у світі. У Туреччині розбилася кулязагинуло 35 осіб, в Словенії розбилася кулязагинуло 27 осіб, в Єгипті розбилася кулязагинуло 18 осіб. На жаль, те, що літає, іноді падає. Треба розбиратися і робити висновки. Але фестивалі повинні тривати, приносячи людям емоції радості",додав організатор фестивалю повітроплавання.

За словами В’ячеслава Гардашника, причиною аварії можуть бути одразу навіть декілька факторів.

«Ми будемо розбиратися, що сталося, як посилити безпеку, що необхідно зробити. Але не думайте, що так просто можна надути кулю і полетіти. Так не буває. Причиною катастрофи може бути людський фактор, техногенний або природний. Або навіть змішаний»,додав він.

За його словами, зараз його син потребує операції, для цього його відправили до Києва.

Нагадаємо, у Хмельницькій області біля села Кульчіївці, Кам’янець-Подільського району, 22 травня, під час проведення фестивалю повітроплавання впала куля, у кошику якої були шестеро людейпілот та п’ятеро пасажирів. Один чоловік53-річний турист з Прилукзагинув. Його дружина, інші пасажири, а також 28-річний пілот, який є мешканцем Києва, отримали травми різного ступеня важкості. Їх госпіталізували до медичних закладів.