Керівництво одного зі столичних університетів "погоріло" на хабарі: вимагали чималі фінансові суми від іноземних студентів (фото)
Співробітники Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБ України викрили на систематичному отриманні неправомірної вигоди керівників одного із закладів вищої освіти Києва. Такі дані сьогодні, 7 грудня, оприлюднив прес-центр СБУ.
Оперативники спецслужби з’ясували, що ректор університету, спільно з проректором з наукової роботи та головним бухгалтером, вимагали від іноземних студентів кошти за не відрахування з навчання та повернення посвідок на тимчасове проживання в Україні. Вартість таких «освітніх послуг» становила три тисячі американських доларів.
Крім того, досудовим слідством встановлено, що з 2016 року зловмисниці налагодили механізм легалізації іноземних громадян, шляхом надсилання запрошень на навчання без дотримання встановленої законом процедури.
Правоохоронці затримали трьох фігуранток справи на робочому місці, після отримання заключної частини хабара від іноземного студента у розмірі тисячі доларів США. У ході подальших слідчих дій, правоохоронці вилучили посвідки на проживання, паспорти іноземних громадян, «чорнову» бухгалтерію та двадцять тисяч американських доларів.
У межах кримінального провадження відкритого за ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 368-3 та ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України зловмисницям оголошено про підозру, вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Тривають слідчі дії для з’ясуваня всіх обставин протиправної діяльності.
Операція із викриття хабарниць проводилася спільно зі слідчими Нацполіції, під процесуальним керівництвом прокуратури Київської області.
Фото: «KyivOperativ»
[gallery type=«thumbnails» link=«file» ids=«93731,93732,93733»]
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
На Львівщині на хабарі спіймали медикиню, яка «допомагала» військовзобов'язаним оформлювати інвалідність (ФОТО)
За таку послугу жінка вимагала у «клієнта» 1 500 доларів США
У Львові затримали чоловіка, який допомагав військовому змінити місце проходження служби (ФОТО)
Фігуранта затримали після одержання ним усієї суми неправомірної вигоди від «клієнта»
За розтрату бюджетних коштів суд засудив екскерівника Грибовицького сміттєзвалища
Суд призначив йому 8 років і 6 місяців тюрми з конфіскацією всього майна
Найкоментованіше
- Військових після СЗЧ спершу відправляють у найгарячіші точки фронту, - Сирський
- У FT вважають, що переговори з Трампом принесли невдачу для Зеленського
- "На щиті" додому повертається молодий Захисник зі Львівщини
- Розʼяснення про обмеження пільгових поїздок у Львові
- СБУ затримала двох зрадників, які звітували ворогу про наслідки удару «Орєшніком» по Львівщині
Найчитаніше
- "На щиті" додому повертається молодий Захисник зі Львівщини
- Військових після СЗЧ спершу відправляють у найгарячіші точки фронту, - Сирський
- Комунальники зі Львова розповіли, що зараз побачили в старих будинках у центрі Києва (ФОТО)
- На фронті загинули два воїни з однієї громади Львівщини
- СБУ виявила понад 300 тис дол США під час обшуків у очільниці районної ВЛК
Коментарі