Хірурга Тернопільської обласної лікарні вдруге за місяць зловили на хабарі

Хірург вимагав у військового 11 тис. грн за безкоштовну операцію

У Тернополі судинного хірурга обласної клінічної лікарні підозрюють у вимаганні 11 тис. грн від військовослужбовця за операцію, яка за державними гарантіями має бути безкоштовною. Це вже не перша підозра, оголошена медику: раніше його викрили на хабарі у розмірі $5 тис. за встановлення групи інвалідності. Про це повідомляє Zaxid.net з посиланням на джерела.

За даними прокуратури Тернопільщини, у липні судинний хірург Дмитро Буднік, який також працює у приватних клініках «Авіда» та «Ескулап-Плюс», зажадав від пацієнта-військового 11 тис. грн за проведення операції. Попри те, що між лікарнею та Національною службою здоров’я України укладено договір про безоплатне надання таких послуг, пацієнт, не знаючи про це, передав лікареві вказану суму.

На початку серпня цього ж медика вже затримували правоохоронці. Тоді, будучи членом експертної комісії, він вимагав $5 тис. від жінки, яка мала законні підстави для оформлення інвалідності. Лікар запевнив пацієнтку, що лише за грошову винагороду зможе вплинути на рішення комісії.

За перший випадок медику оголосили підозру за одержання неправомірної вигоди. Після викриття другого епізоду з військовослужбовцем йому інкримінують нову підозру за ч. 3 ст. 354 КК України (прохання надати неправомірну вигоду працівникові установи за вчинення певних дій). Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до двох років.

Наразі підозрюваного відсторонили від роботи в лікарні.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також
На Волині судитимуть "лісову мафію"

На Волині судитимуть "лісову мафію"

У разі доведення вини у суді, підозрюваним загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна. Наразі на їхні будинки, земельні ділянки та транспортні засоби накладено арешт.