Кіберполіція блокувала масштабну ботоферму, яка використовувалася для дестабілізації ситуації в Україні (ФОТО)
Кіберполіція блокувала ботоферму з понад 20 тисяч акаунтів, які використовувалися для дестабілізації ситуації в Україні. Створені облікові записи фігуранти продавали і надалі їхнє адміністрування здійснювалася через серверні ресурси Російської Федерації. Про це повідомили сьогодні у пресслужбі Національної поліції України.
Ботоферма «спеціалізувалася» на виправданні збройної агресії, дискредитації української влади та просуванні антивакцинаторських настроїв. Фейкові акаунти також використовувалися у шахрайських схемах зі збору грошей на лікування хворих дітей.
«За попередніми даними, до групи входило близько п’ятнадцяти осіб віком від 25-ти до 44-х років. Фігуранти, використовуючи спеціальні програми, реєстрували та «розкручували» фейкові облікові записи у соцмережах. Із залученням бійців полку поліції особливого призначення Чернівецької області в офісі, де розташовувалася ботоферма, правоохоронці провели обшук.» - повідомили у пресслужбі.
Загалом вилучено понад 6 тисяч стартових пакетів українських та іноземних мобільних операторів, понад 4 тисячі банківських карток, а також комп’ютерну техніку зі спеціальним програмним забезпеченням.
Відкрито кримінальне провадження за ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України.
Процесуальне керівництво здійснює Чернівецька окружна прокуратура. Слідчі дії проводилися спільно з обласним управлінням СБУ.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
Європейські партнери зробили заяву про реальні плани Путіна на Україну
РФ прагне досягти на переговорах того, чого не змогла на полі бою
ЄС виділить Україні 80 млн євро з прибутків від заморожених російських активів
Єврокомісія розробила план підтримки енергетичної системи України на зиму 2026-2027 років
Україна втрачає час на підготовку до зими через заблокований кредит від ЄС
Підготовка до наступного опалювального сезону мала розпочатися в березні
Найкоментованіше
- У Луцьку група підлітків напала на військових ТЦК (ВІДЕО)
- Україна пропонує росії продовжити перемир'я після Великодня, – Зеленський
- Військовослужбовці ТЦК у разі небезпеки можуть застосовувати вогнепальну зброю, - нардеп
- До України привезли Благодатний вогонь
- В Україні весь особовий склад одного ТЦК відправили на бойові посади
Коментарі