КІБЕРПОЛІЦІЯ ЗАТРИМАЛА ОРГАНІЗАТОРА МАСШТАБНОЇ ШАХРАЙСЬКОЇ СХЕМИ - "ВАШ РОДИЧ У ПОЛІЦІЇ" (ФОТО, ВІДЕО, АУДІО)
В’язень однієї із колоній на непідконтрольній Україні території займався виманюванням грошей у громадян за схемою «ваш родич у поліції», а також за допомогою розсилки фейкових смс-повідомлень від імені «Ощадбанку» та «ПриватБанку». Зловмисника затримали у момент, коли він, звільнившись з місць позбавлення волі, повертався додому. Наразі його взято під варту. Про це повідомляє прес-служба МВС України.
Слідчим управлінням поліції Полтавщини, під процесуальним керівництвом прокуратури Полтавської області, завершено досудове розслідування кримінального провадження відкритого за матеріалами Слобожанського управління Департаменту кіберполіції, за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 3,4 ст. 190 (Шахрайство) та ч. 1, 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) КК України.
Поліцейські встановили, що шахраї виманювали гроші у громадян за схемою «ваш родич у поліції», а також за допомогою розсилки фейкових смс-повідомлень від імені «Ощадбанку» та «ПриватБанку».
У травні 2017 року трьом учасникам цієї злочинної групи було повідомлено про підозру у вчиненні 78 епізодів злочинної діяльності, передбаченої ч. 4 ст. 190 КК України (4 факти), ч. 3 ст. 190 КК України (39 фактів), ч. 1 ст. 361 КК України (2 факти) та ч. 2 ст. 361 КК України (33 факти). Загальна сума завданих збитків громадянам сягає більш як 1,3 мільйона гривень, а за оперативною інформацією, вона може сягати 4 мільйонів гривень. Ці кошти учасники злочинної групи розподіляли між собою, а також використовували для забезпечення комфортних умов відбування покарання у місцях позбавлення волі.
Дзвінки потерпілим надходили з виправної колонії, розташованої на тимчасово окупованій території в Луганській області. Крім того, було встановлено, що учасники злочинної групи також знаходились у СІЗО розташованого у Полтавській області.
Тож пізніше, правоохоронці провели обшуки в СІЗО м. Полтави. За їх результатами все керівництво СІЗО Полтави було звільнено. Під час обшуків в камерах ув’язнених поліцейські вилучили більше 20 мобільних телефонів, Wi-Fi – роутер, флеш-карти, наркотичні речовини, алкоголь, заточки, гроші та чорнові записи. Слідчі поліції Полтавської області за даними фактами додатково розпочали ще три кримінальні провадження: за ч. 1 ст.307 КК України, ч. 1 ст.309 КК України, ч.1 ст.364 КК України.
У подальшому поліцейські встановили і одного із організаторів цієї злочинної діяльності. Ним виявився 40-річний чоловік, який відбував покарання у виправній колонії у Луганській області на території не підконтрольній Україні.
Він був «смотрящим» та лідером серед осіб, що відбувають покарання у вказаній установі. Ув’язнений після закінчення строку відбування покарання мав на меті повернутися на територію України. Тож у подальшому, під час проведення спільної міжрегіональної операції, працівники Слобожанського управління Департаменту кіберполіції, під процесуальним керівництвом прокуратури Полтавської області, спільно з поліцейськими поліції Полтавщини та Луганщини, затримали зловмисника після перетину лінії розмежування через пункт пропуску «Станиця Луганська».
Затриманому повідомлено про підозру та судом обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на два місяці або внесенням застави у розмірі 1,2 мільйона гривень. Наразі вирішується питання про оголошення йому підозри у вчиненні ще 41 епізоду злочинної діяльності за ч.4 ст. 190 КК України.
На даний час частині потерпілих вже відшкодовано збитки завдані діями учасників злочинної групи.
[embed]https://www.youtube.com/watch?v=UQ9cfkfMtiQ[/embed]
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
На Прикарпатті судитимуть суддю, яка на смерть збила пішохода
Унаслідок ДТП один із чоловіків загинув на місці, інший отримав тілесні ушкодження
У Києві через недбалість лікаря пацієнт осліпнув на одне око
Дії лікаря-отоларинголога кваліфіковано як неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків
На Львівщині чоловік зґвалтував 13-річну племінницю
На початку червня 2025 року вночі в одному з сіл Яворівського району засуджений напідпитку зґвалтував свою племінницю
Найкоментованіше
- Скасування математики на НМТ викликало скандал в Україні
- З Польщі депортували українця, який виловив відомого варшавського сома
- Смертельну ДТП з чотирма загиблими у Києві скоїв керівник церкви
- Громадянина Німеччини, який приїхав провідати родичів, мобілізували на Буковині - нардеп
- На вʼїзді до Львова підпірна стінка вже наполовину готова
Найчитаніше
- Смертельну ДТП з чотирма загиблими у Києві скоїв керівник церкви
- Знайдено мертвим неповнолітнього, якого місяць розшукували на Рівненщині
- Підтверджено загибель молодого Героя зі Львівщини, який вважався безвісти зниклим на Курщині
- З російського полону повертаються два воїни зі Львівщини
- У Києві водій влетів у пішохідну зону, багато загиблих
Коментарі