Кого з українських військових найважче звільнити з полону — Кирило Буданов

Українській розвідці відомо про долю кожного військовополоненого

Фото:інформативне

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявляє, що, наразі, відомо про долю всіх полонених і найближчим часом багато хто побачить своїх близьких вдома.

Про це Буданов розповів під час інформаційного телемарафону, відповідаючи на питання про долю українських полонених, зокрема, про відсутність близько місяця інформації про захисників Маріуполя.

«Ця інформація не зовсім коректна. Тому що про долю, скажімо так, майже усіх нам дуже чітко відомо. Ми займаємося їх визволенням з полону і сподіваюсь, що вже у найближчий термін багато хто побачить своїх близьких вже вдома», — повідомив очільник розвідки.

Про конкретну дату говорити зарано, тому що справа йде про поетапний обмін полоненими.

«Це не буде обмін за один раз на даному етапі. Це буде в декілька етапів здійснено. Невеликі обміни йдуть постійно, періодично наш центр звітує про ці цифри. Найближчим часом ми сподіваємося звільнити більш-менш значну кількість наших полонених. І про це буде одразу повідомлено у ЗМІ. Чекайте та слідкуйте за цим», — зазначив Буданов.

Начальник ГУР Міноборони зауважив, що найскладніше звільнити військовослужбовців командного складу.

«Найголовніша проблема у командному складі. Те що стосується рядового складу, тут набагато легше йдуть питання. Коли йде мова про керівників підрозділів, зрозуміло — це набагато складніше. Основна частина людей знаходиться у таборі військовополонених на території населеного пункта Оленівка. Періодично певних людей звідси вивозять для проведення слідчих дій. Це все, що я можу зараз повідомити», — сказав Буданов.

Він наголосив, що про долю всіх полонених дуже добре відомо.

«Це питання завжди є на контролі і ми це відслідковуємо. І не тільки відслідковуємо, але й вживаємо заходів для їх реального повернення. Дочекайтеся трошки і я певен ви самі все побачите», — сказав Буданов.

Водночас, начальник Головного управління розвідки на уточнююче питання щодо точної кількості українців, які зараз знаходиться в російському полоні, та кількості полонених росіян в Україні, точної цифри не озвучив.

«Ця цифра є, але я не можу її озвучити, тому що це є таємницею», — пояснив Буданов.

Також начальник Головного управління розвідки зазначив щодо розгляду кандидатури Віктора Медведчука для обмінного фонду зазначив, що «його долю має вирішити правосуддя».

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів

Читайте також