Кого зі студентів можуть призвати у жовтні
Стосується не всіх чоловіків, що здобувають освіту
Відстрочка на мобілізацію стосується не усіх військовозобов'язаних чоловіків, що здобувають освіту. Про це УНІАН розповіли адвокати Камишев Євген та Мельнік Руслан.
Вже цього місяця можуть мобілізувати таких осіб:
- навчаються на вечірній або заочній формі;
- здобувають не першу вищу освіту;
- здобувають освіту, нижчу за наявну;
- відмовляються проходити загальновійськову підготовку (таких чоловіків виключать із вишу).
За словами адвокатів, студенти призовного віку мають відстрочку, якщо отримують першу вищу освіту
- навчаються на денній або дуальній формі.
На службу не призиватимуть всіх асистентів-стажистів, аспірантів і докторантів. Тут форма навчання (бюджет або контракт) значення не має.
Але якщо студент вступає на вищий рівень через вступну кампанію, то під час перерви між семестрами, такий чоловік не вважається студентом. Тому саме у цей час його можуть призвати.
Читайте також: Помер екстренер збірної України з футболу
У витягу має бути зазначено, що отримання освіти не суперечить нинішньому законодавству, тобто що людина не порушує послідовність здобуття освіти.
Якщо це дійсно так, то на людину розповсюджуються вимоги ст. 23 Закону "Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку". Тобто такий чоловік не підлягає мобілізації.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
В Україні запровадять обовʼязковий техогляд для всіх авто
Євросоюз нам поставив цей критерій змін до кінця 2027 року
Після ударів РФ ЄС підтвердив посилення підтримки України
ЄС надає підтримку по всій Україні, щоб вона змогла витримати і пережити цю війну терору
Зеленський оцінив роботу ППО під час нічної російської атаки
Зеленський додав, що проблему нестачі перехоплювачів для балістики він обговорив на зустрічі з нідерландським прем'єром
Найкоментованіше
- Європейська країна може депортувати українців мобілізаційного віку, які не мають підстав для тимчасового захисту
- Путін хоче захопити південь України, - The New York Times
- У Польщі стався інцидент з агресивною поведінкою двох жінок щодо українців
- Зеленський не може знайти кандидата на посаду посла України в США, - Politico
- На Рівненщині пʼяний неповнолітній водій насмерть збив вагітну жінку
Коментарі