Коли війна в Україні закінчиться, Польща може втратити близько мільйона працівників - українських біженців

Економіка напевно тимчасово «задихнеться» - експерт

Коли війна в Україні закінчиться, Польща може втратити близько мільйона тимчасових жителів - українських біженців. Потенційний їхній відтік, на думку економічних експертів, може спричинити серйозні проблеми для окремих галузей польської економіки.

Як повідомляє Yavp.pl, біженці з України суттєво долучилися до порятунку показників ВВП Польщі у 2022 році. Виїзд майже мільйона людей означатиме нижче зростання ВВП.

“Економіка напевно тимчасово “задихнеться”. Найголовнішою причиною буде відсутність працівників. Згідно з дослідженням Національного банку Польщі, в грудні 2022 року на понад 30% підприємств працював хоча б один українець”, - зазначає випускник Краківського економічного університету, експерт з інвестицій Кароль Бадовські.  

Однак, додає він, не всі підприємства однаково відчують відтік працівників з України. Найбільше втратить промислова галузь, де після 24 лютого 2022 року аж кожен п'ятий працівник є біженцем.

Негативні наслідки можливого від’їзду великої групи українців з Польщі відчує і ZUS. На кінець березня 2023 року внески до ZUS (система соціального страхування) сплачували вже 1 млн 73 тисячі українців, і їхня кількість постійно зростає. Наприклад, в березні 2022 року було трохи більше 600 тисяч.

При цьому експерт знайшов і деякий позитив у тому, що велика кількість біженців з України може повернутися на батьківщину.

Читайте також: українські біженці в Польщі будуть зобов'язані платити за проживання.

 “Тимчасовим позитивом, ймовірно, стане подальше зниження інфляції. Коли з ринку зникне 2% споживачів, закон попиту і пропозиції залишиться безжальним. Тоді ціни знизяться. Це стосуватиметься і цін на оренду житла. У 2022 році ціни на оренду в Польщі зросли на понад 50 відсотків. Однак при такому масовому відтоку іммігрантів немає шансів, що ціни на оренду житла залишаться на тому ж рівні”, - зазначає Кароль Бадовські.

 

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також