Колона парафіян УПЦМП йде хресною ходою до Почаївської лаври: там їх чекає поліція (ВІДЕО)

діє заборона на масові заходи

Фото: Суспільне

Колона парафіян УПЦМП проводить хресну ходу до Почаївської лаври, на Тернопільщині. Про це повідомляє  Суспільне.

Серед прочан чоловік з Рівненщини, який представився ЗМІ, як «Раб Божий». Розповідає, загалом колона йде вже 6 днів, а він приєднався день тому. Каже, ходу сповільнює те, що в деяких населених пунктах їх не пропускають.

«Якщо Бог попустить — то й під ліжком знайдуть, заб’ють і та ракета й туди прилетить, не сховаєшся. Але якщо ти віриш, що тебе захистить —то й захистить. Якщо буде така участь, що десь загинеш — значить то Бог так розпорядився».

Натомість на Лановеччині колону прочан чекають поліцейські та мітингувальники з Тернопільщини.

«Ми за Україну. Ми проти ворожої ходи, яка зараз рухається з Ямполя, що знаходиться в Хмельницькій області в нашу Тернопільську область. Ми проти цієї ходи, тому що в нас війна. Російсько-українська, якщо люди ще пам’ятають. І це є дуже велика небезпека для України. Тому що ми не знаємо, хто серед них», — каже жителька Шумська Олена Ходюк.

Додамо, що пішу ходу паломників Української православної церкви московського патріархату до Почаївської лаври заборонили. Таке рішення прийняли 11 серпня під час засідання ради оборони області.

Так, 22 серпня на сесії Тернопільської обласної ради депутати підтримали це рішення.

Адвокат Віталій Вітів прокоментував заборону так:

«Заборона прийнята відповідними органами і вона покликана спонукати дотримуватися положень чинного законодавства та дотримуватися правопорядку в умовах воєнного стану. Саме виходячи з умов воєнного стану рада безпеки, обласна рада та місцеві ради приймають рішення про обмеження певних конституційних прав на деякий період. Це аналогічно комендантській годині», — каже адвокат Віталій Вітів.

За його словами, під час воєнного стану існує необхідність прийняти такі заходи.

«Правоохоронці будуть перевіряти на дотримання порядку, зокрема, чи не мають заборонених предметів чи не перебуває особа в розшуку. Це входить в сферу превентивних заходів так і недопущення порушень правопорядку. У випадку, якщо громади бачать, що в них на території відбувається порушення чинного законодавства, то вони зобов’язані звернутися до правоохоронних органів, які безпосередньо мають право вживати заходи для недопущення подальших правопорушень, на їх зупинення. В першу чергу недопущення конфліктів», – розповів адвокат.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена