Комісія встановила причини займання в одеському коледжі

4-860x580
4-860x580

Урядовці звинувачують персонал та керівництво в недбалості. Про це інформує «ТСН».

За висновками урядової комісії, основна версія виникнення пожежі у будівлі Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, де загинули 16 осіб — займання побутового електрообладнання, яке виникло на третьому поверсі коледжу.

Згідно з висновками комісії, після цього пожежа поширилася на інші поверхи. Люди не могли евакуюватись, тому що один із виходів був зачинений.

«Це сталося через недбале ставлення керівництва та персоналу коледжу, які систематично ігнорували обов’язкове забезпечення протипожежного захисту та вимог пожежної безпеки, передбачені законодавством. Вони свідомо порушували норми утримання евакуаційних шляхів та експлуатації електрообладнання», — йдеться у дописі Гончарука.

Прем’єр додав, що МОН не мало повноважень профінансувати протипожежні заходи. Через мораторій на перевірки, який діяв майже 4 роки, ДСНС не проводила перевірки цього навчального закладу з 2014 року.

Зрештою, за результатами роботи урядова комісія порекомендувала:
розробити законопроєкти щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення пожежної безпеки;
— внести зміни до деяких законодавчих актів України щодо зобов’язання передбачати в бюджетах всіх рівнів обов’язкові відрахування на заходи протипожежної безпеки;
— запровадити добровільне страхування цивільно-правової відповідальності;
впровадити перевірку стану утримання будівель (шляхів евакуації, засобів пожежогасіння, утримання електромереж) на законодавчому рівні, а також перевірку дотримання пожежної безпеки в закладах освіти, додаткових інструктажів, позапланових тренувань з евакуації.

Нагадаємо, вранці, 4 грудня, в Одесі загорівся коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу. Вогонь спалахнув на третьому поверсі будівлі й швидко розповсюдився на 4000 кв м. Рятувальники евакуювали близько 40 осіб. 16 осіб загинули, внаслідок інциденту. 

Міський голова Одеси Геннадій Труханов розповів, що після трагедії у дворі коледжу спілкувався з батьками. Вони нібито й розповіли, що в приміщенні не було опалення, тому, можливо, там користувалися обігрівачами. Поліція розглядає дві версії загоряння в коледжі: аварійна робота електрообладнання та навмисний підпал. 

Експерти встановили осередок займання в коледжі Одеси. Правоохоронці знайшли розбіжності між показами свідків та реальними подіями.