Компанія уродженця Львова Фрідмана через суд вимагає в України понад 1 млрд дол

Головними акціонерами ABH Holdings є Михайло Фрідман і Петро Авен

Зареєстрована у Люксембурзі компанія ABH Holdings SA, пов’язана зі структурами Альфа-Банку, подала судовий позов проти України.

Компанія вимагає відшкодувати їй збитки у понад мільярд доларів від націоналізації українських підрозділів Альфа-Банку. 

Позов подано до Міжнародного центру з врегулювання інвестиційних спорів, який входить до групи організацій Світового банку. У заяві компанії сказано, що українська влада незаконно відібрала банк у власників і примусово націоналізувала його, «поєднуючи методи корпоративного рейдерства і одержуючи прибуток з війни».

ABH Holdings стверджує, що Україна розгорнула закулісну компанію з дискредитації її головних акціонерів, висуває проти них неправдиві звинувачення і використовує методи «чорного PR».

Українська влада поки що не коментувала позов.

Читайте також: Хакери та СБУ зламали базу «Альфа-Банку» та подзвонили Фрідману (ВІДЕО)

Головними акціонерами ABH Holdings є співзасновники російської фінансової «Альфа Груп» Михайло Фрідман і Петро Авен. Українське відділення Альфа-Банку після початку повномасштабної війни Росії в Україні було перейменовано на Sense Bank. Влітку 2023 року рішенням Кабінету міністрів України банк був націоналізований. Нацбанк України уточнив, що Sense Bank перебуватиме під керуванням держави до закінчення воєнного стану в країні.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт

Читайте також