Користувачів "Резерв+" можна буде вистежити за IP-адресами, — експерт
На думку Костянтина Корсуна, такі сервіси, як «Дія» і «Резерв+», відкривають шляхи для зловживання
Юрист і експерт із кібербезпеки Костянтин Корсун уважає, що за допомогою мобільного застосунку для військовозобов'язаних «Резерв+» можна буде дізнатися місцеперебування людини за IP-адресою. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook 5 червня, посилається на публікацію «Фокус».
Костянтин Корсун відреагував на статтю порталу «Експерт», у якій ідеться про те, що правоохоронці можуть відстежувати місця перебування українців за кордоном, використовуючи застосунок «Дія». Такого висновку журналісти дійшли, ознайомившись із рішенням Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду (ВАКС) у справі про зловживання службовим становищем посадовими особами АТ «Одеський припортовий завод». У документі зазначено, що НАБУ виявило місцезнаходження одного з підозрюваних через IP-адреси, які той використовував для входу в «Дію».
«IP-адреси, які використовувалися особою для входу в систему »Дія«, розташовані в Об'єднаних Арабських Еміратах, Австрії, Італії, Мальдівах і Туреччині, що підтверджується матеріалами справи», — йдеться в рішенні суду.
На думку Костянтина Корсуна, у майбутньому українська влада і правоохоронці можуть зловживати таким інструментом, «зливаючи» дані не тільки корупціонерів, а й журналістів, опозиціонерів та інших громадян. Крім того, експерт вважає, що «Резерв+» несе в собі аналогічну загрозу. Він підкреслив, що користувачі застосунку, які отримали статус «у розшуку», зобов'язані прибути до Територіального центру комплектування та соцпідтримки (ТЦК і СП).
«І вже не відмажешся типу »я не знав«: сам скачав, сам авторизувався, сам дав номер телефону та email. І пофіг що ти там за кордоном: оголосимо в міжнародний розшук, заарештуємо рахунки і майно», — заявив Костянтин Корсун.
Читайте також: у застосунку «Резерв+» буде новий функціонал, щоб не ходити до ТЦК.
Нагадаємо, у Міністерстві цифрової трансформації прокоментували публікацію порталу «Експерт», зазначивши, що застосунок «Дія» не відстежує місцезнаходження користувачів, а також не зберігає особистих даних громадян, тому не може їх передавати.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
Поліція розслідує стрілянину в школі на Закарпатті як теракт
Поліція перевіряє канали комунікації, через які здійснювався вплив на неповнолітнього
Зеленський оцінив роботу ППО під час нічної російської атаки
Зеленський додав, що проблему нестачі перехоплювачів для балістики він обговорив на зустрічі з нідерландським прем'єром
Як правильно пити сидр у теплий сезон: температура, келих, поєднання з їжею і типові помилки
Багато хто п’є його як газовану воду — прямо з пляшки, максимально холодним — і втрачає половину смаку
Найкоментованіше
- У школах перевірятимуть військові документи 17-річних хлопців, - МОУ
- На Львівщині затримали представників релігійної течії, які намагалися вбити опонента-християнина
- Буданов уточнив "червоні лінії" в переговорах з росією
- Європа готується до затяжної війни в Україні, - NYT
- У центрі Львова 20-річний молодик побив перехожого до тяжкого стану
Найчитаніше
- До України з Німеччини екстрадовано лідера злочинної організації
- З російського полону повертаються четверо воїнів зі Львівщини
- Телефонний номер Ірини Фаріон, яку вбили у 2024 році, став активним у Telegram
- У Львові під час конфлікту сталося вбивство
- Українцям радять готуватися до можливих найгірших сценаріїв у енергетичній системі
Коментарі