Країна-сусідка почала екстрадувати громадян України, які виїхали незаконно - ЗМІ

Інформація польського видання, як відбуватиметься екстрадиція

Foto: PAP/Vitaliy Hrabar

У Польщі зайнялися екстрадицією українців, які пов'язані з переправленням нелегалів до Європи. Вже відомо про випадки видворення. Про це йдеться у матеріалі польського видання  Rzeczpospolita.

Згідно з даними Штабу прикордонної служби, підготовленими за запитом Rzeczpospolita, з 24 лютого минулого року до 31 серпня цього року до Польщі в’їхало майже 2,87 мільйона громадян України у віці 18-60 років, а виїхаломайже 2,8 мільйона українців.

80 тисяч Українських чоловіків  призовного віку в'їхали до Польщі після 24 лютого 2022 року та зникли.

«Одна людина могла перетинати кордон навіть кілька сотень разів», – зазначає речниця штабу прикордонної служби лейтенант Анна Міхальська. Але після вирахування вильотів із прибуттів у Польщі залишається близько 80 тисяч. Українці потенційно підлягають мобілізації в країні. Скільки з них справді відповідали вимогам звільнення? Невідомо.

У Києві планують притягнути до відповідальності чоловіків, які завдяки хабарам не пішли воювати, а сховалися за кордоном.

«Це важлива цифра для України, тому що ці люди могли б бути мобілізовані і збільшити лави наших Збройних Сил, тим самим зміцнити нашу обороноздатність і безпеку», – сказав Федір Веніславський з Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради України.

Він не виключає, що за кримінальними справами українська прокуратура може переслідувати своїх громадян за кордоном. Деякі з них нелегально втекли через т. зв. зелений кордон, а на Дніпрі регулярно затримують посередників, які займаються практикою.

Щоб ввезти таких чоловіків в країну, Україна має оформити міжнародний ордер на арешт кожного з них. – Якщо ми затримаємо такого іноземця, наприклад, для простої перевірки на дорозі, наша система KSIP (Інформаційна система Національної поліції – прим. ред) покаже, що це особа, яка переслідується прокуратурою України, тому що там є дані Інтерполу. Ми затримуємо таку особу та повідомляємо прокуратуру. Чи її екстрадують, вирішує польський суд, повідомляє інсп. Маріуш Цярка, речник Головного управління поліції.

Незважаючи на щедрість уряду, податкові пільги лише 8 тис. людей спокусило повернутися до Польщі.

Читайте також: в Україні запустять механізм екстрадиції ухилянтів під час війни: кого повертатимуть першими

Громадян України Польща вже екстрадувала до Києва

Згідно з інформацією видання отриманого від Прикордонної служби, Польща, згідно з угодою з Україною, вже видворила громадян країни, які переправляли нелегалів до Європи.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена