«Кримінального авторитета» взяли на наркотрафіку до Львівського СІЗО

lvivzatrimpidozra-24112021-
lvivzatrimpidozra-24112021-

«Кримінальний авторитет» координував учасників угруповання, з його схвалення відбувалося придбання наркотичних засобів «на волі» та здійснювалася їх передача до установи для подальшого збуту ув’язненим. Серед його спільників — утриманці слідчого ізолятора та місцеві мешканці.

Як повідомили «Варта1» у Нацполіції України, у вересні 2021 року оперативники викрили діяльність злочинної групи, яку організував неодноразово засуджений львів’янин. Він був арештований за скоєння вбивства та під час слідства перебував у СІЗО, отримав статус так званого «смотрящого» за одним із корпусів та налагодив наркотрафік. У спільники залучив утриманців СІЗО та місцевих мешканців, частина з яких уже мала проблеми із законом за наркозлочини. Здебільшого, зловмисники передавали «пакунки» під час етапування арештованих до судів.

23 листопада, на підставі отриманих у ході слідства доказів, так званому «смотрящому» повідомили повідомлено підозру за ч. 2 ст. 255-1 (встановлення або поширення злочинного впливу) та ч. 2 ст. 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України.

Раніше, у вересні, про підозру було повідомлено трьом членам злочинної групи — за ч. 2 та ч. 3 ст. 307 Кримінального кодексу України.

За поширення злочинного впливу чинним законодавством передбачена відповідальність — від дев’яти до п’ятнадцяти років позбавлення волі. А за злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотиків — від дев’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.