Кулеба пояснив, чому за Трампа війна може активізуватися

Як можуть розвиватись події в Україні після інавгурації Дональда Трампа

Дмитро Кулеба написав колонку для The Economist, в якій припустив, як можуть розвиватися події після інавгурації Трампа.

"У 2016-2022 роках західні дипломати та журналісти часто запитували українських посадовців, чим Україна готова поступитися Росії заради миру. Це було більше, ніж просто цікавість. Це була верхівка політичного айсберга, зануреного у віру в те, що миру можна досягти, принісши українські інтереси в жертву Росії", – пише дипломат.

Далі Кулеба розповів, що спілкувався з європейськими та американськими ЗМІ після перемоги Трампа – і зрозумів, що три роки потому "ми повернулися до тих самих питань".

"Боляче усвідомлювати, що українці можуть знову заплатити ціну, нав'язану тими, хто не розуміє ситуації. Які б ідеї щодо припинення війни не виникали у пана Трампа та його оточення, вони будуть перевірені реальністю", – наголосив він.

"Путін розглядає підкорення України як основну частину своєї спадщини; будь-яка невдача зробить його першим російським царем, який зазнав невдачі. Тобто невдахою. По той бік Атлантики Трамп також не може дозволити собі виглядати слабким. Він повинен продемонструвати всьому світу, що його план – яким би він не був – набагато кращий за план Джо Байдена", – пише Кулеба.

Водночас якщо Україна програє через відмову Трампа фінансувати Київ, відповідальність за це ляже цілком на Трампа. Він не захоче, щоб Україна стала другим Афганістаном.

"Якби адміністрація Трампа тоді нав'язала Україні неприємні умови миру, і якби пан Зеленський погодився (малоймовірний сценарій), частина українського суспільства чинила б опір. Внутрішні заворушення загрожували б внутрішнім колапсом країни. Це дало б Путіну перемогу, якої він давно бажав, зобразивши Україну як невдалу державу – але відповідальність за це лягла б безпосередньо на Трампа. Він не може дозволити, щоб Україна стала його Афганістаном", – вважає ексміністр.

Путін і Зеленський не захочуть нових Мінських угод. Ба більше: війна не закінчиться, навіть якщо Україна поверне свої території. Тому вважати, що ідея "територія в обмін на безпеку" спрацює – хибна думка.

Читайте також: Зеленський прокоментував СЗЧ у ЗСУ

Війна не закінчиться, якщо Україна повернеться до кордонів 1991 року або якщо обидві сторони домовляться про нову лінію розмежування. Війна закінчиться лише тоді, коли Путін визнає право України на існування як незалежної і демократичної західної держави. Путін не погодиться з юридичною втратою своїх територіальних здобутків, а Україна не може змиритися з іншим. Отже, навіть якщо буде досягнуто якогось тимчасового рішення, це буде просто пауза перед наступним конфліктом,
– акцентував дипломат.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також