Кулеба звернувся до голів МЗС восьми країн із проханням: «Ми повинні скинути Росію з неба»

Прискорення навчання українських пілотів призведе до ухвалення рішення про надання літаків Україні

Фото: ілюстративне

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звернувся до голів МЗС восьми країн із проханням прискорити навчання українських пілотів.

Про це Кулеба заявив в Одесі під час спільного брифінгу з колегами з Латвії, Данії, Естонії, Ісландії, Литви, Норвегії, Швеції та Фінляндії.

За його словами, він звернувся до колег з проханням - як до друзів України, як до представників країн, які є операторами сучасних західних бойових літаків, зокрема F-16.

«Звернувся до них з проханням докласти всіх зусиль для пришвидшення ухвалення рішення про початок тренування українських пілотів на літаках, насамперед F-16. Це у свою чергу з часом призведе до ухвалення рішення про надання таких літаків Україні. Ми повинні скинути Росію з неба», - заявив Кулеба.

За його словами, з представниками МЗС названих країн було обговорено, зокрема, підготовку до саміту у Вільнюсі, вступ України до ЄС, питання створення спеціального трибуналу щодо військової агресії Росії тощо.

Глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс сказав, що сприятиме наданню Україні більшої кількості необхідного озброєння, зокрема винищувачів F-16. Також про свою підтримку України заявили представники МЗС усіх восьми держав.

 

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів