Курс валют на наступний тиждень: есперт озвучив новий прогноз

З 24 по 30 липня

ФОТО: ілюстративне

В Україні упродовж наступного тижня, з 24 по 30 липня, на готівковому валютному ринку збережеться досить стабільна ситуація – «стан рівноваги». Про це розповів Тарас Лєсовий, начальник департаменту казначейства Глобус банка, у коментарі OBOZREVATEL.

Він зазначив, що наразі немає жодних економічних причин, які б могли якось «хитнути» валютний ринок в той чи інший бік.

За його словами, на останній тиждень липня сформувалася досить позитивна економічна кон’юнктура, яка свідчить про подальшу стабільність на валютному ринку:

  • визначено вектор НБУ на поступову лібералізацію валютного ринку (це повернення до інфляційного таргетування та плаваючого курсу валют);
  • рекордні міжнародні «запаси» у розмірі 39 млрд $;
  • анонсовано зниження облікової ставки НБУ щонайменше на 1-2% (з 25% до 24-23%), а до кінця року облікова ставка може понизитися до 20%.

Крім того, фахівець зазначив, що курсова стабільність суттєво позначилася на інфляційній динаміці. Так, із початку року інфляція не перевищила 4,6%, а у річному вимірі вона складе 12,8% (майже на 2,5% менше, ніж прогнозувалося у травні).

Нагадаємо, що в Україні можуть скасувати фіксований курс долара.

«Таким чином, наприкінці липня »курсовий штиль« нікого не здивує: межі допустимих курсових коливань залишаться сталими, це 36,7-37,3 грн/$ та 41-42 грн/€. При цьому поточні зміни курсу перебуватимуть в межах 0,1-0,3 грн», – резюмував експерт.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також