Курсант ДСНС відчував, що загине: деталі вибуху у навчальному закладі
Загинули двоє курсантів університету цивільного захисту
На Харківщині загинули двоє курсантів університету цивільного захисту, які вчилися на третьому курсі, одному було 20, другому - 21. Про це йдеться в ТСН.
Їх смерть настала внаслідок детонації боєприпасу - така офіційна версія у Міжрегіональному центрі гуманітарного розмінування, але однокурсники та батьки твердять: хлопці виконували наказ командира - дістати вибухівку з артилерійського снаряда та зробити з неї макет.
Роман Сліпець та Євген Кочетов навчалися на саперів.
“Займалися своїми справами, в аудиторії, в гуртожитку. Пролунав вибух. Спочатку всі подумали, що був приліт. Вибухом винесло двері та зачепило одного з товаришів”, - розповів анонімно однокурсник.
Поранений курсант Дмитро Солодовніков у лікарні з травмою голови та контузією.
За кілька днів до вибуху їхній командир наказав Романові та Євгену зробити макет боєприпаса до пʼятниці. Окрім снаряду, що здетонував, у кімнаті була й інша вибухівка.
“Ми всі чули цей наказ. Він їм сказав, як треба чинити з ним. Вони з ним радилися. В іншому випадку їх не відпустять у звільнення і весь колектив страждатиме і бігатиме стадіоном”, - сказав однокурсник.
“Він телефонував моїй доньці і казав, що командир примушує його та іншого хлопця розбирати вибуховий снаряд, що це небезпечно. І вони не хочуть це робити. Казав таку фразу: якщо я звідти нікуди не поїду, то відчуваю, що я загину”, - сказала мама доньки, з якою зустрічався загиблий Євген.
Курсанти взялися до роботи в четвер о другій годині, і невдовзі пролунав вибух.
Того ж дня на сторінці Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування повідомили, що загинули двоє саме працівників ДСНС.
“Це на совісті Міжрегіонального центру, наразі комісія апарату ДСНС проводить службове розслідування. Вже 4 особи, які відповідають за навчальний процес, відсторонені. Ми, звичайно, зацікавлені, дуже зацікавлені в тому, щоб винні були покарані”, - сказала речниця університету Вікторія Коленко.
У прокуратурі за фактом загибелі курсантів відкрили кримінальне провадження.
Попрощатися з курсантами батьки не зможуть, бо нині перебувають на окупованих територіях.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
Європейські партнери зробили заяву про реальні плани Путіна на Україну
РФ прагне досягти на переговорах того, чого не змогла на полі бою
ЄС виділить Україні 80 млн євро з прибутків від заморожених російських активів
Єврокомісія розробила план підтримки енергетичної системи України на зиму 2026-2027 років
Україна втрачає час на підготовку до зими через заблокований кредит від ЄС
Підготовка до наступного опалювального сезону мала розпочатися в березні
Найкоментованіше
- У Луцьку група підлітків напала на військових ТЦК (ВІДЕО)
- Україна пропонує росії продовжити перемир'я після Великодня, – Зеленський
- Військовослужбовці ТЦК у разі небезпеки можуть застосовувати вогнепальну зброю, - нардеп
- До України привезли Благодатний вогонь
- В Україні весь особовий склад одного ТЦК відправили на бойові посади
Коментарі