Лептоспіроз, як уникнути хвороби

9640548
9640548

Однією з актуальних проблем сучасної медицини залишається таке захворювання, як лептоспіроз, – інформує Львівський міський відділ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України». Це гостре інфекційне захворювання людей і тварин, що характеризується хвилеподібною гарячкою, симптомами загальної інтоксикації, ураженням нирок, печінки, нервової системи. 

Джерело інфекції – дикі гризуни (щурі, миші), домашні (велика рогата худоба, свині, собаки) і промислові (лисиці, песці) тварини, які виділяють збудника в зовнішнє середовище з виділеннями. Особливу небезпеку в зараженні можуть становити підвальні приміщення, де  перебувають гризуни та забруднюють їх своїми виділеннями, водойми із застояною водою, болотисті місця. Зараження людей відбувається при вживанні інфікованих продуктів і води, догляді за хворими тваринами, під час купання у забрудненій водоймі, на рибалці, косовиці. В організм людини і тварини лептоспіри проникають через ушкоджену шкіру (подряпини, тріщини, рани) та слизові оболонки. Від людини до людини захворювання не передається.

Щоб не захворіти на лептоспіроз потрібно:

– дотримуватись правил особистої гігієни, мити руки перед вживанням їжі;

– не купатись у забруднених водоймах;

– не пити води з невідомих джерел;

– не допускати забруднення гризунами харчових продуктів та питної води;

– застосовувати засоби індивідуального захисту (рукавиці, гумові чоботи) під час робіт на полях, у садах , підвальних приміщеннях;

– проводити систематичні дератизаційні заходи.

varta1.com.ua: Новини