Лікарі провели першу повторну пересадку печінки у Львові (ФОТО)
Складність другої поспіль трансплантації полягала в тому, що пацієнт переніс вже не одне втручання і утворилися певні спайкові процеси, які ускладнили роботу спеціалістам
![](https://varta1.com.ua/uploads/media/images/image/05/22/05226300a96e472296a5a17f3e582ff98fn7z3utdp7tykp_image.jpg)
У Львові лікарі вперше повторно пересадили печінку пацієнтові з цирозом. Чоловік з найбільш рідкісною групою крові мав мінімальні шанси отримати донорський орган. Натомість доля подарувала йому аж дві такі можливості з різницею рівно в один місяць. Обидві пересадки печінки виконали спеціалісти Центру трансплантології Першого медоб’єднання Львова, пише пресслужба ТМО Львова.
Проблеми з печінкою у 32-річного Остапа Толкача з Львівщини почалися майже 6 років тому. З’явилася жовтяниця. Рівень білірубіну зашкалював: понад 800, коли в нормі має бути до 21. Це критичний показник. Лікарі діагностували цироз печінки – незворотнє прогресуюче ураження органу. Єдиний можливий порятунок з таким діагнозом – це трансплантація.
Декілька років лікарям вдавалося підтримувати життя Остапа медикаментозно. Але торік печінка почала відмовляти. Ліки вже не допомагали. І влітку 2024-го, після кількох госпіталізацій з внутрішніми кровотечами, чоловік звернувся за порятунком до львівських трансплантологів.
Спеціалісти відразу поставили Остапа в чергу на донорський орган. Утім, шанси його отримати були примарними. Позаяк в пацієнта рідкісна група крові – IV “+”. Така ж має бути і в донора. Він з’явився неочікувано для всіх – уже за місяць, а Остап отримав шанс на порятунок. 13 серпня трансплантологи виконали пересадку печінки. Але, на жаль, в післяопераційному періоді сталися ускладнення у вигляді тромбозу печінкової артерії. Трансплантований орган вийшов з ладу, а Остапа знову поставили в лист очікування.
І сталося диво! 13 вересня знову з’явився донор із рідкісною 4-ю групою крові. Ось що про цей унікальний для Центру трансплантології випадок розповідає лікар-трансплантолог Олег Гузій: “Це дійсно дивовижний збіг! Рівно за місяць від попередньої трансплантації з'явився ще один донор з такою самою групою крові. Медики провели Остапу ретрансплантацію печінки. Тобто, повторно пересадили орган одній і тій самій людині. Складність другої поспіль трансплантації полягала в тому, що пацієнт переніс вже не одне втручання і утворилися певні спайкові процеси, які ускладнили роботу. Попри це, лікарям вдалося все зробити успішно”.
Фото: Перше медичне об'єднання Львова
![](https://varta1.com.ua/uploads/media/images/image/e8/1e/e81eec1abaa84841a007f4a00fb506940a3ikiimks8bcdl_preview.jpg)
![](https://varta1.com.ua/uploads/media/images/image/99/3d/993d9cb328f247f4892a2f6348c496caexceviqvos6vudg_preview.jpg)
![](https://varta1.com.ua/uploads/media/images/image/b9/fa/b9fa0515a30547bfb854692786abaim7uml6xpsr7xngiwx_preview.jpg)
![](https://varta1.com.ua/uploads/media/images/image/2e/50/2e50faf6eca74cf594786327ecim23535jmjlaj936apfvn_preview.jpg)
![](https://varta1.com.ua/uploads/media/images/image/39/59/395936ab1b9046e5bb170d01e60c4e21bqvd2dfkmyjaejk_preview.jpg)
![](https://varta1.com.ua/uploads/media/images/image/03/88/03881f92b74543919187b0ec97c762e0togxejsactqswag_preview.jpg)
Для Центру трансплантології ця операція стала першою успішною ретрансплантацією печінки!
А пацієнт Остап вперше за останні 6 років будує плани на майбутнє. Каже: “Я починаю друге життя. Відчуваю знову енергію, зникла втома, з'явився апетит. Хочу повністю відновитися та повернутися до улюбленої роботи кухарем-кондитером”.
Ми висловлюємо співчуття і вдячність родинам донорів, які, попри біль втрати, ухвалили непросте рішення і подарували можливість жити таким пацієнтам як Остап.
varta1.com.ua: Новини
![Львівські митники зупинили спробу незаконного ввезення техніки на суму 1,6 млн грн (ФОТО)](https://varta1.com.ua/uploads/media/images/image/db/4f/db4f63dd291844bab310bed449e2b0864mm7fvap1pzdcwa_conv_image-small-16x9.jpg)
Львівські митники зупинили спробу незаконного ввезення техніки на суму 1,6 млн грн (ФОТО)
Автомобілі з технікою виявили в пункті пропуску «Краківець - Корчова»
![Львівщина 24 січня попрощається з трьома полеглими Героями (ФОТО)](https://varta1.com.ua/uploads/media/images/image/ec/43/ec433d3aea40483ca98aa310bced5e0eevajsar1d3ewijx_conv_image-small-16x9.jpg)
Львівщина 24 січня попрощається з трьома полеглими Героями (ФОТО)
Загинули Віталій Забабурін, Василь Коротошин та Тарас Поліщук
![Обстріл Львівської громади дронами: з'явилися кадри наслідків (ФОТО)](https://varta1.com.ua/uploads/media/images/image/e7/b0/e7b0e5c13b7e4785891c8b135b29a766dngoyylhctxukml_conv_image-small-16x9.jpg)
Обстріл Львівської громади дронами: з'явилися кадри наслідків (ФОТО)
Біля цього ж будинку вже були прильоти у 2022 році
Найкоментованіше
- Для боротьби з ухилянтами існує ідея блокування їх банківських карток
- Зеленський заявив, що не піде на ультиматуми росії
- Верховний Суд постановив: тепер недобросовісні забудовники не зможуть знищувати історичну частину Львова - Садовий
- Зеленський назвав нові дані щодо втрат воїнів ЗСУ на війні
- У Львові правоохоронці затримали працівника стратегічного підприємства
Найчитаніше
- З фронту надійшла звістка про загибель 31-річного воїна з Львівщини
- Сьогодні Львівщина зустрічає скорботний кортеж з Героєм Анатолієм Харовичем
- На Харківщині загинув Герой зі Львівщини Ярослав Пелех
- У Львові правоохоронці затримали працівника стратегічного підприємства
- Келлог назвав новий термін завершення війни в Україні
Коментарі