Лисиці масово атакують селянські господарства на Хмельниччині (ФОТО)

2021-07-15-084113
2021-07-15-084113

Жителі села Плесна повідомили, що протягом дня лише на одній вулиці побачили шість тварин. Лиси вільно почуваються на городах і присадибних ділянках навіть вдень. Їх так багато, що вони навіть витолочують городину. Та найголовніше — селяни бояться випускати з хлівів птицю, аби на ту не нападали хижаки.

Як повідомляє «Голос України», про загрозу, яку несуть дикі тварини, заговорили у Шепетівській територіальній громаді Хмельниччини.

Місцеві жителі не хочуть завдавати шкоди рудим гостям, а тому через соціальні мережі звернулись до всіх із запитанням, як правильно вигнати хижаків із села.

«Щоправда, кілька років тому в районі вже стикались із ситуацією, коли масово збільшилась популяція лисів. Тоді довелося звертатись до Шепетівської організації мисливців та рибалок та в Шепетівський лісгосп, аби мисливці допомогли позбавитись від нашестя хижаків. Було відстріляно майже сотню тварин», - зазначається у повідомленні.

У зв’язку з тим, що поля обробляються технічними засобами і для доїзду прокладають шляхи, відповідно, тварини мають вільний доступ до людських господарств. Проблемою є те, що вони швидко розмножуються і наближаються все ближче до людей в центр села, полюють на домашніх тварин. Але найбільш лякає те, що лисиця може поширювати вірус сказу та становити пряму загрозу здоров’ю місцевих жителів, – коментує Максим Шикерук, житель Плесни.

«Плесну окупували лисиці. Бігають по селі навіть посеред білого дня. Селяни бояться випустити на вулицю птицю. На огороді Савощука Миколи Микитовича повичовпували городину. Можливо хто порадить, як безпечно і правильно їх вигнати з села. А можливо тут мисливці отримають рудий трофей? Зараз по вул. Корчагіна налічують 6 лисиць. Фотографії Лесі Савощук», - зазначається у коментарі до світлин на сторінці спільноти «Плесненські новини» у ФБ.

[gallery columns=«2» link=«file» ids=«292982,292981»]

varta1.com.ua: Новини