Львів проведе в останню дорогу воїна УПА, поета Йосипа Гулу (ФОТО)

Вічна пам'ять

Фото ілюстративне

У вівторок, 11 липня, у Львові проведуть в останню дорогу воїна УПА, активного громадського діяча та поета Йосипа Гулу. Його поховають на Личаківському кладовищі. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

Йосип Гула помер 8 липня на 93-му році життя.

О 10:00 розпочнеться прощання у родинному помешканні. Відтак процесія вирушить до храму великомученика Димитрія УГКЦ (вул. Загірна, 28а), де об 11:00 відбудеться Чин похорону. Опісля процесія попрямує на Личаківське кладовище, де і поховають Йосипа Гулу.

Для довідки: Йосип Гула (07.05.1931 – 08.07.2023), уродженець села Дідилів Львівської області.

Воїн Української повстанської армії. У 16-річному віці склав присягу і став до лав захисників України під псевдо «Крук». У липні 1948 року був поранений та заарештований.

Після багатомісячних катувань Йосипа Гулу засудили до смертної кари, яку згодом замінили на 25-річне увʼязнення. Через численні акції протесту відбував каторгу у кількох закритих тюрмах, а у 1956 році був звільнений як «малолітній політвʼязень». 

Після повернення до Львова пережив переслідування комуністичного режиму, проте продовжував вести активну громадську діяльність. Був талановитим поетом, співаком, учасником хору «Нескорені», досліджував історію України, її культуру й літературу. 

Разом із дружиною прожив у шлюбі понад 63 роки, виховав двох дітей, чотирьох онуків та шістьох правнуків. 

Читайте також: Львів попрощається з загиблим Героєм Григорієм Барчишином

Йосип Гула помер 8 липня 2023 року.

 

 

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена