Львів'ян попереджають про заборону використання та продажу піротехніки

t_1_pirotehnichni-virobi
t_1_pirotehnichni-virobi

У Львові діє ухвала міської ради № 23 від 2015 року «Про заборону використання та реалізації феєрверків, салютів і піротехнічних виробів на території міста». Мерія, поліція застерігає: використання петард, салютних установок чи іншої піротехніки може заподіяти серйозну шкоду здоров’ю і навіть призвести до каліцтва. Про це розповіли у пресслужбі міської ради.

У місті заборонене використання піротехніки. Піротехнічні засоби можуть заподіяти шкоду здоров’ю людей, які їх використовують, а також всім довколишнім.


Відтак, місто спільно з поліцією буде працювати щодо притягнення до відповідальності осіб, які порушують ухвалу сесії міської ради про заборону використання піротехнічних засобів.

«У нас діє ухвала Львівської міської ради і ми звертаємось до юридичних та фізичних осіб, які здійснюють торгівлю піротехнічними засобами, що це заборонено. Використання у будь-якому вигляді феєрверків, петард тощо заборонено ухвалою міської ради. Просимо мешканців не купувати та не використовувати такі речі. Ухвала була прийнята, у зв’язку з подіями на Сході через війну, тому використання феєрверків у часі, коли війна триває, є неповагою до людей, які зараз перебувають на фронті. Тому закликаємо не використовувати піротехніку. Міська рада буде спільно з поліцією працювати щодо притягнення до відповідальності порушників цієї ухвали», — зазначив заступник міського голови з питань безпеки Сергій Бабак.

У поліції додають, що правоохоронці проводять перевірки спеціалізованих торгівельних закладів та інших місць реалізації піротехніки. У разі виявлення правопорушень поліцейські складають адміністративні протоколи  за статтею 195-6 (порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів) КУпАП, санкцією якої передбачено накладення штрафу від шістдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зокрема, у минулому році під час відпрацювань у Львові та в області було складено 76 протоколів про адміністративні правопорушення.

Працівники поліції також нагадують про небезпеку використання піротехніки.

Так, під час святкування Нового року та Різдва у 2018 році на Львівщині було зафіксовано два випадки травмування громадян піротехнічними виробами.