Львів'ян закликають профілактично обстежити легені

На початку весни у Львові проводять акцію «Дні профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання у населення», повідомляють у прес-службі міської ради.
Львів'ян закликають не нехтувати своїм здоров'ям, адже вилікувати на ранніх стадіях захворювання легше. Медики закликають львів’ян перевірити органи дихання: пройти профілактичне флюорографічне обстеження, дослідити мокротиння на наявність мікобактерії в поліклініках міста.
Обстежити легені можна у будь-якій поліклініці міста впродовж трьох тижнів – цього року акція триває з 26 березня до 13 квітня.
Проте кожен охочий може перевіритись у будь-який зручний для себе день. Бо туберкульоз і ХОЗЛ виліковні, якщо їх виявити вчасно. Це вже одинадцята щорічна акція профілактики легеневих захворювань, яка проводиться у Львові до Всесвітнього дня боротьби із захворюванням на туберкульоз.
Нагадаємо, що туберкульоз передається аерогенно, тобто через повітря, і зараження відбувається при вдиханні повітря у закритих приміщеннях, які погано провітрюються, і де перебуває або перебувала хвора на відкриту форму туберкульозу людина. Збудник легко потрапляє в організм, проте частіше не спричиняє захворювання. Лише у 10% осіб, які інфікувалися туберкульозною паличкою, розвивається туберкульоз – це люди зі слабкою імунною системою, хворі на цукровий діабет, діти до 5 років, підлітки, особи похилого віку, хворі на злоякісні новоутворення, ВІЛ-позитивні.
Захворювання розвивається дуже непомітно. Симптомами туберкульозу є незначний кашель, що триває понад два тижні, незначне підвищення температури тіла, втрата ваги, пітливість, загальна слабкість і втома. Тому при наявності хоча б одного із цих симптомів, слід обов’язково звернутися до лікаря!
Хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) спричиняє задишку і постійний кашель, проте ще до появи задишки, воно призводить до незворотних змін у бронхолегеневій тканині. Тому важливо на ранніх етапах його виявити. В задавнених стадіях воно призводить до дихальної недостатності – людині не вистачає повітря для забезпечення діяльності організму.
До груп ризику відносяться особи, які працюють на підприємствах зі шкідливими умовами праці, курці, люди, які перенесли гострі захворювання дихальних шляхів, пневмонію, а також ті, яким вже діагностовано хронічний бронхіт чи бронхіальну астму.
varta1.com.ua: Новини

Поліціянтам в Україні підвищать зарплати
Метою ухвалення законодавчого акта є закріплення мінімального, гарантованого рівня посадового окладу поліціянта

Президент розповів, хто представлятиме Україну на переговорах зі США у Саудівській Аравії
Україну на переговорах з американською делегацією у Саудівській Аравії представлятимуть четверо високопосадовців

Словаччина вже не розраховує на постачання російського газу через Україну
У словацькій компанії SPP не підтвердили створення дочірньої компанії в Україні для організації транзиту російського газу
Найкоментованіше
- Зінченко повідомив про своє «отруєння», а в суді його прихильники заявили, що донька Фаріон "мала мотиви убити маму" (ВІДЕО)
- Наймолодший комбриг в історії ЗСУ заявив, що мобілізувати доведеться навіть 18-річних
- Поїхав у відрядження і не повернувся: на Закарпатті депутат від «Слуги народу» втік за кордон
- Стрілянину у львівському ТЦ влаштував зачарований "Воїн"
- Мешканцю Львівщини, який застрелив собаку, повідомлено про підозру
Найчитаніше
- Стрілянину у львівському ТЦ влаштував зачарований "Воїн"
- Наймолодший комбриг в історії ЗСУ заявив, що мобілізувати доведеться навіть 18-річних
- Створювали фіктивні ФОПи: на Львівщині викрили групу, яка організувала незаконне переправлення військовозобов’язаних за кордон (ФОТО)
- На Банковій уточнили, на що чекати, якщо росія відмовиться від перемир'я
- Львівщина попрощається зі загиблим Героєм Володимиром Лотоцьким
Коментарі