Львів’яни підтримали петицію про притулок для жінок і дітей, які постраждали від насильства

630_360_1468404994-6862
630_360_1468404994-6862

У Львові петиція про виділення приміщення на притулок для жінок та їхніх дітей, що постраждали від домашнього насильства у м. Львові набрала необхідних 500 голосів (https://e-dem.in.ua/lviv/Petition/View/1428).

«Якщо жінка хоче піти від чоловіка, який вчиняє насильство — у Львові їй нікуди піти. Безпечного прихистку для неї в нашому місті не існує. У Львові немає жодного спеціалізованого притулку для жінок та жінок із дітьми, де можна було б отримати психологічний, юридичний та соціальний супровід», — йдеться у петиції.

Депутати міської ради погодили Програму запобігання домашньому насильству на 2019–2020 роки, одним із завдань якої є визначення потреби в створенні притулків для осіб, які постраждали від домашнього насильства — але цього замало. Міжнародні стандарти надання допомоги жінкам, які постраждали від домашнього насильства, вимагають від держав забезпечити місця у спеціалізованих притулках з розрахунку 1 місце (для жінки з дитиною) на 8–10 тисяч осіб населення. З цих розрахунків у Львові має бути створено близько 80–100 місць у притулках для жінок, які страждають від насильства.

Центр «Жіночі перспективи» неодноразово звертався до міської ради з проханням надати приміщення, однак у ЛМР постійно відмовляли.

Центр «Жіночі перспективи» обіцяє взяти на себе обов’язок відремонтувати та обладнати його відповідно до стандартів надання подібних послуг, та утримувати і забезпечувати його безперебійне функціонування.

Додамо, у Дрогобичі (вул. Шептицького, 7, м. Дрогобич) діє Соціальний центр матері та дитини, створений для підтримки жінок-матерів, які опинились у матеріальній скруті, у конфлікті із родиною, зраджені близькими людьми, осуджені оточуючими, без житла.

Також, діє кризовий стаціонар для жінок, які потерпають від насилля, були жертвами торгівлі людьми (м. Броди, об’єкт 580).